بانک نمونه

bnr
             

چ06262019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه بانکداری اسلامی دستاوردهای بانکهای کشور تاریخچه تاسیس بانک سینا

تاریخچه تاسیس بانک سینا

alt

بانك سينا از ابتداي شروع فعاليت خود با نام موسسه مالي و اعتباري بنياد در سال 1364 با هدف اوليه انجام عمليات پولي، مالي و اعتباري و تامين نيازهاي مالي بنگاه هاي اقتصادي و جذب سپرده هاي عمومي در جهت اعطاي تسهيلات اعتباري به بخش هاي مختلف اقتصادي با سرمايه 10 ميليارد ريال تاسيس گرديد و از همان ابتدا با افتتاح شعب در برخي مناطق اقدام به بهره برداري و انجام عمليات بانكي نمود.
در جهت دستيابي به سطح استانداردهاي مورد پذيرش ازطرف بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و با توجه به تصويب افزايش سرمايه تا سطح 2000 ميليارد ريال، ابتدا سرمايه از مبلغ 70 ميليارد ريال به مبلغ 500 ميليارد ريال و سپس در دو مقطع به مبلغ 1500 و 2000 ميليارد ريال افزايش يافته و در مجمع عمومي فوق العاده صاحبان سهام مورخ 23 خرداد 1386 همزمان با تغيير نام بنياد به سينا به تصويب رسيد و در تاريخ 14 شهريور 1386 مجوز ورود به بورس اوراق بهادار تهران نيز با نماد «وسينا» با كد بورسي شماره 05-19-65 صادر گرديد. بانك سينا مجددا در پي مصوبه مجمع عمومي فوق العاده 28 تيرماه 1389 اين ميزان سرمايه را 50 درصد افزايش داد و به 3 هزار ميليارد ريال رساند. اين مبلغ سرمايه در 22 آذر 89 به ثبت رسيد.
همچنين پيرو مصوبه مجمع عمومي فوق العاده بانك سينا در 31 ارديبهشت 1390 و مجوز شماره 121/135997 مورخ 23 فروردين ماه 1390 سازمان بورس و اوراق بهادار مبني بر افزايش سرمايه از طريق صدور سهام جديد، پذيره نويسي سهام بانك سينا انجام شد و مبلغ سرمايه به 4000 ميليارد ريال رسيد. بانك سينا سرمايه جديد را روز 26 مهرماه 1390 در اداره ثبت شركت ها به ثبت رساند.
افزايش سرمايه بانك سينا مجددا در مجمع عمومي فوق العاده اين بانك در 27 تير 1391 به ميزان 2000 ميليارد ريال ديگر به تصويب رسيد كه اين مصوبه، سرمايه بانك را به مبلغ 6000 ميليارد ريال رساند.
بانك سينا با توجه به ضرورت فعاليت هر چه بيشتر در بازار پول و لزوم رقابت در ارائه خدمات، در كنار توسعه شعب خود در تهران، نسبت به توسعه شبكه شعب در ساير نقاط كشور نيز اقدام نمود. احترام به مشتري، خلاقيت و نوآوري، صداقت و درستكاري و گسترش روزافزون شعب، برنامه هاي استراتژيك بانك سينا است.
بانك سينا در روزهاي پاياني سال 87 موفق به دريافت مجوز فعاليت بانكي خود از بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران گرديد. فعاليتهاي بانك سينا مطابق اساسنامه، شامل انجام كليه عمليات پولي، مالي و اعتباري و فعاليت در بخش هاي مختلف اقتصادي با اشخاص حقيقي و حقوقي باشد.

انواع خدمات پولي و بانكي در بانك سينا{jcomments on}

گشايش انواع حسابهاي قرض الحسنه پس انداز و جاري (ريالي و ارزي)

گشايش انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت (روز شمار و ويژه)

گشايش انواع حسابهاي سپرده سرمايه گذاري بلند مدت (يك الي پنج ساله)

ارائه خدمات به دارندگان حساب در كليه شعب بانك سينا به صورت online real time شامل واريز، برداشت، انتقال وجه بين حسابهاي بانكي و بين بانكي و...

گشايش انواع حسابهاي سپرده ارزي به ارزهاي معتبر با منشاء داخلي يا خارجي با پرداخت سود علي الحساب و ارائه ديگر خدمات ارزي مورد نياز مشتريان

ارائه خدمات ارزي شامل خريد و فروش ارز، حوالجات ارزي و...

صدور و قبول انواع چكهاي بانكي، رمزدار بين بانكي و ايران چك

وصول چك ها و بروات مشتريان، عهده ساير بانكها

پرداخت انواع تسهيلات اعطايي در قالب عقود اسلامي

صدور انواع ضمانتنامه ها

صدور انواع كارتهاي الكترونيكي نظير كارتهاي اعتباري و نقدي (سينا كارت) و كارت هديه با امكان استفاده در مراكز خريد و فروش كالا و خدمات در سراسر كشور

انعقاد قرارداد و امكان خريد با مراكز خريد و فروش كالا و خدمات در سراسر كشور

پرداخت قبوض شهري از طريق اينترنت

ارائه خدمات تلفنبانك، جهت دريافت موجودي، دريافت گردش حساب، انتقال وجه، فكس گردش حساب و فكس گردش روزانه حساب

ارائه خدمات SMS بانك جهت دريافت مانده سپرده، مسدود كردن كارت، ارسال گردش و مانده سپرده در دوره زماني درخواستي و دريافت فهرست داده ها

ارائه خدمات ارسال صورتحساب و جزئيات تراكنش انواع حسابهاي مشتريان، از طريق اينترنت

اجاره صندوق امانات

ارائه خدمات بانكي از طريق سامانه شتاب، پايا و ساتنا و ساير سامانه هاي نوين بانكي كشور

ارائه خدمات موبايل بانك و اينترنت بانك همراه، جهت دريافت موجودي، دريافت گردش حساب، انتقال وجه و...

اطلاع رساني از طريق شماره تلفن 8269

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه

همکاران بانک نمونه