بانک نمونه

bnr
             

ی04052020

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه خدمات بانکی

Technology

کارت های بانک ملت

ملت کارت متمرکز (Access Card)
بانک ملت با آگاهی از ضرورت پیاده سازی پرداخت الکترونیک در جامعه و بررسی نیازهای هموطنان گرامی در این خصوص ، این بار دسترسی شما مشتری گرامی را به انواع حسابهای متمرکز این بانک از جمله جام و قرض الحسنه پس انداز الکترونیک ، از طریق ملت کارت متمرکز فراهم نموده است . این بانک افتخار دارد همگام با فن آوری روز دنیا و با تکیه بر تجربیات گذشته و تلاش و کوشش مستمر کارشناسان خود همواره " بانک شما" با شد .
تعریف ملت کارت متمرکز
با همراه داشتن ملت کارت متمرکز مشتریان می توانند علاوه بر تمامی شعب بانک ملت ، از طریق کانالهای مختلف ارتباطی نظیر اینترنت ، فروشگاههای دارای پایانه (POS) ، پایانه های خودپرداز بانک ملت و سایر بانکهای عضو شتاب به حسابهای خود دسترسی داشته باشند .
به بیان دیگر ملت کارت متمرکز کارتی است برای ارائه خدمات شبانه روزی و به هنگام به دارندگان حسابهای متمرکز نظیر جام ، قرض الحسنه پس انداز الکترونیک و ...
ویژگیهای ملت کارت متمرکز
 ملت کارت های متمرکز دارای شماره استاندارد بوده و با نام صادر می شود.
ملت کارت متمرکز دارای پارامتر(CVV2 (Card VerificationValue بوده و دارندگان ملت کارت متمرکز می توانند بوسیله این کارت و دریافت رمز خرید اینترنتی به راحتی نسبت به خرید اینترنتی اقدام نمایند .
    CVV2  شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای سه رقم بوده و در پشت کارت چاپ می شود.
    رمز خرید اینترنتی رمز دوم کارت می باشد که صرفاً برای عملیات خرید/پرداخت اینترنتی کاربرد دارد.
محل استفاده از ملت کارت متمرکز
1- پایانه های پرداخت الکترونیکی ( POS ) :
دارنده کارت می تواند با استفاده از ملت کارت متمرکز و مراجعه به هر یک از پایانه های پرداخت الکترونیکی
(POS) منصوب در فروشگاهها و مراکز ارائه خدمات نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات فروشگاه مزبور اقدام نماید
پایانه های پرداخت الکترونیکی (POS) فروشگاهی از اجزاء ذیل تشکیل شده است:
* محل ورود کارت (کارت خوان)
* صفحه نمایش
* صفحه کلید
* خروجی رسید مشتری
نحوه استفاده ملت کارت متمرکز در پایانه های پرداخت الکترونیکی POS 
با کشیدن کارت (از بالا به پایین ) در محل شیار کارت خوان پایانه های پرداخت الکترونیکی (POS) فروشگاهی، منوی ذیل ظاهر می شود که با استفاده از کلیدهای موجود در صفحه کلید پایانه می توانید عملیات درخواستی خود را انتخاب نمایید.
1)خرید کالا
2)دریافت موجودی کارت
3)برگشت کالا
خرید کالا
پس از انتخاب عملیات خرید ، منوی ورود مبلغ کالا یا خدمات دریافتی ظاهر می شود ، مبلغ را وارد نموده ودکمه ثبت را فشار دهید. سپس پیغام رمز نمایان می شود ، شماره رمز خود را با استفاده از کلید پایانه( POS) وارد نموده و دکمه ثبت را فشار دهید. پس از انجام این عملیات مبلغ مربوطه از مانده کارت شما کسر خواهد شد و پایانه یک قطعه رسید مربوط به خرید انجام شده را ارائه می دهد.
تذکر: از افشاء نمودن رمز خود به دیگران جدأ خودداری فرمایید.
دریافت موجودی کارت
امکان دریافت موجودی کارت ، از طریق پایانه های pos فروشگاهی وجود دارد.
برگشت کالا
در صورت انصراف از خرید کالا، گزینه برگشت کالا را انتخاب نموده و دکمه ثبت را فشار دهید سپس پیغام ورود رمز ترمینال ظاهر می گردد.( این قسمت توسط فروشنده انجام می شود) سپس سریال تراکنش را وارد نموده ( سریال مزبور بر روی رسید خرید کالا درج گردیده است) پس از انجام این مراحل مبلغ مربوط به خرید کالا مجددأ به حساب مانده کارت اضافه می شود. شایان ذکر است عملیات برگشت کالا صرفأ در پایانه های pos فروشگاهی متعلق به بانک ملت انجام پذیر می باشد.
2- پایانه های خودپرداز بانک ملت (ATM )
مشتری گرامی ، شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک ملت نسبت به در یافت خدمات ذیل اقدام نمایید:
1- برداشت وجه( تا سقف 2.000.000 ریال در شبانه روز در صورت کفایت موجودی)
2- اعلام موجودی کارت
3- تغییر رمز
4- انتقال وجه
پس از ورود کارت به پایانه ، رمز خود را وارد نموده ودکمه ثبت را فشاردهید.سپس گزینه های فوق نمایش داده خواهد شد . با فشار دادن کلید مقابل هر یک از خدمات می توانید عملیات مورد نظر خود را انتخاب نموده و سایر مراحل را حسب پیام های پایانه ادامه دهید
نکته(1)  توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت ، در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خود پرداز ملت ، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.
نکته(2) چنانچه رمز خود را سه بار متوالی اشتباه وارد نمایید کارت شما غیر فعال خواهد شد ، در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام نموده تا رمز جدید برای کارت صادرگردد.
3- پایانه های خودپرداز بانکهای عضو شتاب
با استفاده ملت کارتهای متمرکز،خدمات ذیل را از خودپردازهای عضو شبکه شتاب می توان دریافت نمود.
1) برداشت وجه تا سقف 2.000.000 ریال (در طول شبانه روز در صورت کفایت موجودی)
2) اعلام موجودی کارت
4- خرید کالا و یا دریافت خدمات از طریق اینترنت :
جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانک ملت (ملت کارت و بن کارت ، کارت هدیه ملت) ، نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر (CVV2) کارت خود می باشید. در این راستا تمهیدات لازم جهت اخذ موارد یادشده از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت در سرا سر کشور اندیشیده شده است.
شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های مذکور به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی وپارامتر (CVV2)کارت خود را دریافت نمایید:
1- ملت کارت خود را در پایانه خودپرداز بانک ملت (ATM) قرار دهید.
2- رمز کارت خود را وارد نموده و کلید ثبت را فشار دهید.
3- سپس دکمه مقابل گزینه تغییر رمز را فشار دهید.
4- گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب کنید.
5- رمز اینترنتی مورد نظرخود را حداقل در 4و حداکثر در12 رقم وارد نمایید و مجدداٌ طبق فرمان سیستم رمز را تکرار نمایید.
6-پس از انجام موفقیت آمیز عملیات ، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر (CVV2) به همراه تاریخ انقضاء آن بر روی رسید دستگاه چاپ شده و تحویل می گردد.
     درصورت مفقود شدن کارت بایستی در اولین فرصت با در دست داشتن مدارک شناسائی ، به یکی از شعب بانک ملت مراجعه فرموده تا نسبت به مسدود نمودن کارت و صدور کارت جدید اقدام شود .
ــــ     صدور رمز المثنی و رفع بلوک از کارت با ارائه اصل کارت از طریق تمامی شعب بانک ملت امکان پذیر می باشد .
 ملت کارت هوشمند:
بانک ملت با آگاهی از دل مشغولی های شما شهروند محترم در زندگی روزمره از انجام امور بانکی از قبیل: صف های دریافت و پرداخت ، ارسال حواله ها، پرداخت قبوض و نا امنی نسبت به حمل وجه نقد اقدام به ارائه یک راه حل جدید برای برطرف کردن تمامی این مشکلات نموده است.
این راه حل جدید ، ملت کارت هوشمند است.
ملت کارت هوشمند برای شما دو هدیه دارد:
هدیه 1: همانند سایر خودپردازها و عابر بانکهای دیگر به سادگی و به راحتی در هر ساعت از شبانه روز می توانید از هر یک از خودپردازهای بانک ملت که بیش از  1200دستگاه است، دریافت و پرداخت را انجام دهید.
    همواره به مانده حساب شما سود تعلق می گیرد.
    به آسانی می توانید قبوض برق، تلفن و ... خود را پرداخت نمایید.
    همه جا می توانید بوسیله ملت کارت هوشمند از طریق شبکه تبادل اطلاعات بین بانکی کشور که به اختصار "شتاب" نامیده می شود علاوه بر استفاده از پایانه های خودپرداز بانک ملت از بیشتر خودپردازهای بانکی کشور، نیازمندیهای بانکی خود را تأمین کنید.
    ملت کارت هوشمند این امکان را برای شما فراهم نموده است تا بدون پرداخت هزینه و بصورت لحظه ای و آنی وجوه مورد نظر خود را از طریق پایانه های خود پرداز به حسابهای سایر دارندگان ملت کارت هوشمند انتقال دهید.
    به راحتی می توانید خرید خود را از طریق دستگاههای (POS) فروشگاهی انجام دهید.
هدیه 2: ملت کارت هوشمند مشکل بزرگ دیگر شما را نیز حل کرده است.
این کارت کیف پول الکترونیکی شماست که قادر خواهید بود تا مبلغ 200,000 تومان در صورت اختلال در شبکه الکترونیکی به صورت Offline از خودپرداز برداشت کنید. شما می توانید علاوه بر کیف پول الکترونیکی خود مبلغ 200,000 تومان دیگر نیز به صورت Online برداشت نمایید.
بنابراین شما همیشه می توانید تا مبلغ 400,000 تومان روزانه به همراه خود داشته باشید. به دلیل وجود خصوصیات امنیتی ویژه ملت کارت هوشمند سوء استفاده کنندگان از کارتهای خودپرداز را نا امید کرده است.
با استفاده از پایانه های مخصوص واریز و برداشت وجه (POS) این امکان برای شما فراهم خواهد شد تا در 1908 شعبه بانک ملت وجوه مورد نظر خود را تا سقف نامحدود واریز و یا برداشت نمایید.
چگونه می توانیم یک ملت کارت هوشمند داشته باشیم؟
 بانک ملت به منظور تسریع در صدور ملت کارت هوشمند جهت شما شهروند گرامی ، اقدام به صدور ملت کارت هوشمند با مانده صفر نموده است. بدین ترتیب که شما به راحتی می توانید با مراجعه به یکی از شعب مجهز به خود پرداز با ارائه شناسنامه یا کارت ملی با تکمیل و امضاء فرمهای مربوط به شرایط و مقررات آن فقط با واریز مبلغ 10,000 ریال بابت تمبر مالیاتی ، صاحب یک ملت کارت هوشمند شوید و پس از دریافت کارت خود نسبت به شارژ آن حداقل تا مبلغ 000/50 ریال اقدام نمایید.
ملت کارت اصناف:
بانک ملت در راستای ارایه خدمات ویژه به مشتریان ارزنده نسبت به صدرو ملت کارت به نام صاحبان پروانه صنفی سراسر کشور اقدام نموده است که بر این اساس صاحبان اصناف می توانند با مراجعه به مجامع امور صنفی/ اتحادیه های مربوطه برای افتتاح حساب و دریافت ملت کارت اصناف اقدام نمایند.
تعریف ملت کارت اصناف:
این کارت ار نوع ملت کارت متمرکز (Access card) و مغناطیسی بوده و قابلیت اتصال به حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک و سایر حسابهای متمرکز را دارا می باشد. لازم به ذکر است کد شناسه صنفی بر روی کارت مزبور درج می گردد.
مشخصات و ویژگی های ملت کارت اصناف:
ـ امکان درج شماره صنفی بر روی ملت کارت اصناف.
ـ تغییر شماره پروانه کسب به شماره شناسه صنفی.
ـ عضویت واحدهای صنفی دارای ملت کارت اصناف در نظام جامع توزیع کالاهای تحت حمایت دولت.
ـ پرداخت حق عضویت در اتحادیه ها با استفاده از ملت کارت اصناف.
ـ برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی به صورت الکترونیکی با استفاده از ملت کارت اصناف.
مزایای ملت کارت اصناف:
ـ امکان نقل و انتقال وجوه برای عاملین توزیع کالاهای یارانه ای حساس و ضروری.
ـ قابلیت استفاده از کارت مزبور مزبور جهت نقل و انتقال وجوه فی مابین صاحبان پروانه صنفی با اتحادیه، مجامع امور صنفی و شورای اصناف از طریق بانک ملت.
ـ افتتاح حساب قرض الحسنه پس انداز الکترونیک با ویژگی شرکت در قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه پس انداز.
محل استفاده از ملت کارت:
1) پایانه ها پرداخت الکترونیکی (POS):
دارنده کارت می تواند با مراجعه به هر یک از پایانه های پرداخت (POS) نصب شده در فروشگاهها و مراکز ارایه خدمات نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات اقدام نماید.
2) پایانه های خودپرداز (ATM):
دارنده کارت می تواند با مراجعه به هر یک از پایانه های خودپرداز بانک ملت و سایر بانکهای عضو شتاب نسبت به دریافت خدمات ذیل اقدام نماید:
ـ برداشت وجه تا سقف 000ر000ر2 ریال در شبانه روز (درصورت کفایت موجودی).
ـ اخذ صورتحساب و دریافت موجودی کارت.
ـ تغییر رمز .
ـ انتقال وجه.
نکته (1) توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت اصناف، در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خودپرداز، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.
نکته 2 : چنانچه رمز خود را سه بار متوالی اشتباه وارد نمایید کارت شما غیر فعال خواهد شد ، در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام تا رمز جدید برای کارت صادر گردد.
3) خرید کالا و یا دریافت خدمات از طریق اینترنت:
با دریافت رمز اینترنتی و پارامتر (CVV2)از دستگاه های خودپرداز (ATM) بانک ملت ، دارنده ملت کارت اصناف قادر خواهد بود در محیط اینترنت از خدمات پرداخت اینترنتی استفاده نماید.
ملت کارت پزشکان
بانک ملت در راستای ارائه خدمات جهت پزشکان محترم اقدام به ارائه بسته طلایی پزشکان شامل دسته چک و کارت بانکی ویژه پزشکان با رنگ و طرح متفاوت و منقوش به چهره شیخ الرئیس ابوعلی سینا نموده است که بر این اساس پزشکان محترم می توانند با مراجعه به هر یک از شعب بانک جهت افتتاح حساب و دریافت چک و کارت ویژه پزشکان اقدام نمایند.
دسته چک جام پزشکان
طرح و رنگ متفاوت نسبت به سایر دسته چک ها دارد و امکان واریز و برداشت در سراسر شعب کشور و امکان تائید مبلغ چک از طریق اینترنت از جمله ویژگی های آن به شمار می آید.
ملت کارت پزشکان
کارتی است مغناطیسی و قابلیت اتصال به سایر حسابهای متمرکز (قرض الحسنه پس انداز الکترونیک، کوتاه مدت و جام) را دارد.
ویژگی های دسته چک جام پزشکان
1) وصول آنی چک جام در تمامی شعب بدون پرداخت کارمزد.
2) واگذاری هر نوع سند و چک به حساب جام در تمامی شعب.
3) دریافت گواهینامه عدم پرداخت چک پرگشتی از طریق کلیه شعب.
4) شناسایی واریز کنندگان وجه به حساب جام از طریق درج نام واریز کننده در صورتحساب (مخصوص مشتریان ویژه)
5) شناسایی انواع کالا و خدمات درخواستی واریز کنندگان وجوه از طریق ایجاد شناسه در صورت حساب مشتریان خاص.
6) انجام حواله اینترنتی فی مابین تمامی حسابهای متمرکز به صورت لحظه ای .
7) انتقال اینترنتی وجه ازحساب جام به سایر حسابهای جام، قرض الحسنه پس انداز کوتاه مدت و ملت کارت هوشمند.
8) تائید اینترنتی چک: به نحوی که هر برگ چک تنها به شرطی در شعب بانک ملت قابل قبول خواهد بود که دو ویژگی ذیل را داشته باشد:
    بایستی تاریخ چک با تاریخ سررسید وارد شده در سامانه اینترنتی تایید چک همخوانی داشته باشد .
     بایستی مبلغ چک تائید شده توسط صادر کننده چک در سامانه اینترنتی تائید چک مطابقت داشته باشد.
     مدیریت قبوض شامل پرداخت اینترنتی قبوض خدمات عمومی.
ویژگی های ملت کارت پزشکان
1)امکان حواله وجوه به هر نقطه از کشور بدون کارمزد.
2) امکان شرکت در قرعه کشی حسابهای قرض الحسنه پس انداز.
3) با همراه داشتن این کارت می توانید علاوه بر تمامی شعب بانک ملت، از طریق کانالهای مختلف نظیر اینترنت، فروشگاههای دارای (pos) پایانه های خودپرداز بانک ملت و سایر بانکهای عضو شتاب به حسابهای خود دسترسی داشته باشید.
4) این کارت دارای پارامتر (card verification value) cvv2 بوده و شما می توانید بوسیله این کارت و رمز خرید اینترنتی به راحتی نسب به خرید اینترنتی اقدام نمایید.
محل استفاده از ملت کارت پزشکان
1)پایانه های پرداخت الکترونیکی (pos)
دارنده این کارت می تواند با استفاده از از کارت و مراجعه به هریک از پایانه های پرداختی  (pos) نصب شده در فروشگاهها و مراکز ارائه خدمات نسبت به خرید کالا و یا دریافت خدمات اقدام نماید.
2) پایانه های خود پرداز (ATM)
دارنده این کارت می تواند با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک ملت و سایر بانک های عضو شتاب نسبت به دریافت خدمات ذیل اقدام نمایند:
    برداشت وجه تا سقف 000ر000ر2 ریال در شبانه روز (درصورت کفایت موجودی)
    اخذ صورتحساب و دریافت موجودی کارت
     تغییر رمز
     انتقال وجه
     امکان صدور چند کارت برای یک حساب
     امکان تعیین سقف برداشت برای کارتهای صارده توسط صاحب کارت
نکته (1) : توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت پزشکان در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خودپرداز، نسبت به تغییر رمز اقدام نمایید.
نکته (2): چنانچه رمز خود را 3 بار متوالی اشتباه وارد نمایید، کارت شما غیر فعال خواهد شد . در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام تا رمز جدید برای کارت صادر گردد.
توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص ملت کارت پزشکان در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خودپرداز، نسبت به تغییر رمز اقدام نمایید. چنانچه رمز خود را 3 بار متوالی اشتباه وارد نمایید، کارت شما غیر فعال خواهد شد . در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ملت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام تا رمز جدید برای کارت صادر گردد.
3) خرید کالا یا خدمات از طریق اینترنت:
با دریافت رمز اینترنتی و پارامتر (cvv2) از دستگاه های خود پرداز (ATM) بانک ملت، گزینه "تغییر رمز اینترنتی " دارنده ملت کارت پزشکان قادر خواهد بود در محیط اینترنت از خدمات پرداخت اینترنتی استفاده نماید.
تسهیلات قابل ارائه
1)پرداخت تسهیلات خرید مطب
2) پرداخت تسهیلات خرید لوازم پزشکی
3) پرداخت تسهیلات خرید خودرو و کالاهای با دوام ساخت داخل به پزشکان
 فرهنگ کارت دانشجو:
از دیگر کارتهای نوین بانک ملت، فرهنگ کارت دانشجو می باشد، فرهنگ کارت دانشجو، کارتی است به شکل زیر و با ویژگیهای بن کارت ملت که جهت دانشجویان فعال فرهنگی و بنا به درخواست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می شود.
دانشجویان می توانند بااستفاده از این کارت، علاوه بر خرید از تمامی فروشگاههای دارای پایانه پرداخت الکترونیکی POS و یا محیط اینترنت ( فروشگاههای مجازی ) از تخفیف ویژه خرید کالا و خدمات در فروشگاهها، موسسات و اماکن علمی و فرهنگی طرف قرارداد با وزارتخانه یاد شده استفاده نمایند.
* کلیه مراحل صدور، شارژ و ... این کارت همانند روال موجود در خصوص «بن کارت ملت» می باشد، با این تفاوت که کارت یاد شده قابلیت شارژ توسط دانشجویان از طریق پایانه های POS منصوب در شعب را نیز دارد. دانشجویان می توانند علاوه بر پرداخت های غیر نقدی دانشگاهها، خود راساً نسبت به شارژ کارت اقدام و از تخفیفاتی که به دارندگان این کارت تعلق می گیرد، استفاده نمایند .
* دارنده فرهنگ کارت دانشجو می تواند موجودی کارت خود را به دفعات و هر بار به میزان دلخواه تا سقف کارت خرج نماید. بدیهی است با شارژ مجدد کارت، مبالغ واریزی به موجودی قبلی اضافه خواهد شد .
کارت هدیه:
این بانک همچون همیشه با نگاهی آرام و دقیق پیرامون مسئله پرداخت الکترونیک ، یکی دیگر از نیازهای پیش روی مشتریان را مد نظر قرار داده است ، بانک ملت مفتخر است ، همگام با فن آوری روز دنیا و با تکیه بر تجربیات گذشته و همچنین تلاش و کوشش مستمر خود سامانه جدید کارت هدیه ملت را به منظور ارائه خدمات نوین در عرصه کارتهای بانکی معرفی نماید:
تعریف کارت هدیه ملت
کارت هدیه کارتی است نقدی و بی نام که دارای ماهیت خرید بوده و با شماره مشخص و مبلغ معین صادر می شود و به دارنده آن اجازه می دهد به دفعات دلخواه تاسقف موجودی کارت اقدام به خرید کالا و خدمات از شبکه پذیرندگان کارت ( پایانه های پرداخت الکترونیکی POS متصل به شتاب ) ویا فروشگاه های مجازی( محیط اینترنتی ) اقدام نمایند ، علاوه بر آن دارنده کارت می تواند در صورت نیاز به وجه نقد ، از طریق پایانه های خود پرداز بانک ملت ، وجوه مورد نظر خود را دریافت نماید.
دارنده کارت هدیه بانک ملت بایستی تاقبل از سررسید تاریخ انقضای کارت ( 3 سال ) نسبت به خرید کالا و یا دریافت وجه نقد طبق موارد یاد شده اقدام نماید.
محل استفاده از کارت هدیه
1- پایانه های پرداخت الکترونیکی (POS) :
پذیرنده کارت می تواند با استفاده از کارت هدیه و مراجعه به هر یک از پایانه های پرداخت الکترونیکی(POS) منصوب در فروشگاهها و مراکز ارائه خدمات نسبت به خرید کالا و دریافت خدمات فروشگاه مزبور اقدام نماید .       
2. خدمات قابل ارائه از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت (ATM )
مشتری گرامی، شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خود پرداز بانک ملت نسبت به در یافت خدمات ذیل اقدام نمایید:
1- دریافت وجه نقد تا سقف کارت هدیه
2- صورتحساب ده عملکرد آخر
3- اعلام موجودی کارت
4- تغییر رمز کارت
5- تغییر رمز اینترنتی کارت
پس از ورود کارت به پایانه، رمز خود را وارد نموده ودکمه ثبت را فشاردهید.سپس گزینه های فوق نمایش داده خواهد شد . با فشار دادن کلید مقابل هر یک از خدمات می توانید عملیات مورد نظر خود را انتخاب نموده و سایر مراحل را حسب پیام های پایانه ادامه دهید.
نکته (1): توصیه می گردد به منظور سهولت در بخاطر سپاری رمز مخصوص کارت هدیه ، در اولین فرصت با مراجعه به یکی از پایانه های خود پرداز ملت ، نسبت به تغییر رمز خود اقدام نمایید.
نکته (2): چنانچه رمز خود را سه بار متوالی اشتباه وارد نمایید کارت شما غیر فعال خواهد شد ، در این صورت بایستی با مراجعه به هر یک از شعب بانک ودر دست داشتن رسید خرید کارت نسبت به تکمیل فرم های مربوطه اقدام نموده تا رمز جدید برای کارت صادرگردد.
3. خرید کالا و یا دریافت خدمات از طریق اینترنت:
جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانک ملت (ملت کارت و بن کارت ، کارت هدیه ملت)، نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود می باشید. در این راستا تمهیدات لازم جهت اخذ موارد یادشده از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت در سرا سر کشور اندیشیده شده است.
شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های مذکور رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود را دریافت نمایید
بن کارت
تعریف بن کارت
کارتی است جهت واریز وجوه مربوط به کمک خرید غیر نقدی پرسنل (بن) سازمانها و موسسات که در حال حاضر به صورت کاغذی به کارکنان ارائه می گردد. با ارائه کارت مزبور، کارکنان سازمانها می توانند با مراجعه به فروشگاههای مجاز دارای پایانه POS و یا از طریق محیط اینترنت، نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود اقدام نمایند.
ویژگیهای بن کارت
    بن کارتها یکبار برای کلیه کارکنان تابعه سازمان صادر و طبق برنامه زمانبندی مدنظر سازمان ذیربط در فواصل متوالی شارژ (مبلغ دار) می گردد.
    امکان استفاده از بن کارت در فروشگاههای دارای پایانه POS که مدنظر سازمان متبوعه باشد، وجود دارد، لذا محدود نمودن محل خرج بن کارتها به فروشگاههای خاص نیز به سهولت میسر می باشد.
    همانگونه که بن های کاغذی با نام صادر می گردد امکان ارائه بن کارت با نام و شماره مشخص برای تک تک افراد سازمان وجود دارد.
    به لحاظ حفظ پارامترهای امنیتی، بن کارتها مانند سایر کارت پول های الکترونیکی دارای رمز مخصوص می باشد.
    با عنایت به فرایند طولانی صدور و توزیع بن های کاغذی در ارگانها وسازمانهای مختلف، با یکبار توزیع بن کارت علاوه بر اینکه امکان شارژ مبالغ کمک خرید غیر نقدی درفواصل متوالی وجود دارد در وقت و هزینه موسسه نیز صرفه جویی گردیده و از سرعت و دقت بیشتری برخوردار می باشد.
    با امعان نظر به اینکه برخی موسسات دارای فروشگاههای تابعه بوده و بر این اساس پرسنل موسسه مربوطه بایستی بن های خود را صرفاً در آن محل خرج نماید لذا با استفاده از بن کارت، عملیات جانبی فروشگاههای مذکور (شامل: جمع آوری بن های کاغذی، استخراج آمار مربوطه، ارسال آن به سازمان ذیربط، اتلاف وقت و انجام دستی برخی محاسبات و... ) کاهش خواهد یافت.
    در حال حاضر بدلیل عدم احراز هویت از کارمندان سازمان در فروشگاه مربوطه، در صورت مفقودی بن کاغذی، امکان هر گونه سوء استفاده توسط سایرین وجود دارد. لکن با بهره گیری از بن کارت بدلیل وجود رمز، تنها صاحب اصلی کارت امکان خرج بن کارت را خواهد داشت.
    خرید از طریق بن کاغذی محدودیتی را به دارنده آن تحمیل می نماید. به این صورت که دارنده بن نمی تواند طبق زمانبندی و نیاز خود در چندین نوبت اقدام به خرج آن نماید ولی با بن کارت با هر بار خرید از طریق پایانه POS فروشگاهی یا محیط اینترنت، مابقی مانده در مرکز نگهداری خواهد شد و دارنده آن می تواند در چندین نوبت خرید انجام دهد.
    برای صدور و پشتیبانی (برای مدت یک سال) بن کارت، هیچگونه هزینه ای از سازمانها و موسسات متقاضی اخذ نخواهد شد.
    صدور بن کارت با مراجعه نماینده شرکت/مؤسسه به هریک از شعب بانک، امکان پذیر می باشد.
    دارنده بن کارت می تواند با مراجعه به پایانه های خود پرداز بانک ملت، نسبت به دریافت خدمات ذیل، اقدام نماید:    

                -   اعلام مانده کارت
                -   اعلام ده گردش آخر کارت
                -   تغییر رمز کارت
                -   تغییر رمز اینترنتی کارت
راهنمای نحوه اخذ رمز اینترنتی و CVV2 کارتهای صادره بانک ملت
جهت استفاده از خدمات پرداخت اینترنتی بوسیله کارتهای صادره بانک ملت (ملت کارت هوشمند ، بن کارت ملت ، کارت هدیه ملت و ملت کارت متمرکز) نیازمند دسترسی به رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود می باشید . در این راستا امکانات لازم جهت اخذ موارد یادشده از طریق پایانه های خودپرداز بانک ملت در سراسر کشور فراهم شده است .
شما می توانید با مراجعه به هر یک از پایانه های خودپرداز بانک ملت به روش ذیل اقدام نموده و رمز اینترنتی و پارامتر CVV2 کارت خود را دریافت نمایید .
- پس از ورود کارت خود در پایانه های خودپرداز بانک ملت و وارد نمودن رمز کارت نسبت به انتخاب گزینه تغییر رمز اقدام فرمائید .
- گزینه تغییر رمز اینترنتی را انتخاب نمایید .
- رمزاینترنتی موردنظر خود را حداقل در چهاررقم وارد و مجدداً طبق فرمان سیستم ، رمز را تکرار نمایید.
- پس از انجام موفقیت آمیز عملیات ، رمز اینترنتی شما فعال شده و پارامتر CVV2 به همراه تاریخ انقضاء کارت ، بر روی رسید ارائه شده ، چاپ و تحویل می گردد.
توجه: در حفظ و نگهداری رمز اینترنتی خود نهایت دقت را مبذول فرمایید .
CVV2 چیست ؟
شماره شناسایی دوم مشتری می باشد که دارای سه رقم بوده و در پشت کارت های صادره بانک ملت نیز چاپ می شود.
رمز اینترنتی چیست؟
رمز دوم کارت می باشد که صرفاً برای عملیات خرید ویا پرداخت اینترنتی کاربرد دارد.

کارت های بانک مسکن

مسکن کارت بانک مسکن

 الف ) صدور مسكن كارت با ماهيت حسابهاي قرض الحسنه پس‌انداز و کوتاه مدت
برای افتتاح حساب و دریافت کارت به شعب مراجعه شود.
 ب ) صدور كارت خانوادگي براي دارنده مسكن كارت
 بنا به درخواست دارنده مسكن كارت، حداكثر 5 كارت بعنوان كارتهاي خانوادگي جهت افراد خانواده (بستگان درجه 1 شامل همسر، فرزندان، پدر، مادر، خواهر و برادر) صادر می گردد. اين كارتها بنام افراد معرفي شده، صادر و قابليت تعريف محدوديت از نظر تعداد عمليات و مبلغ قابل برداشت را دارد كه براساس درخواست دارنده كارت اصلي، اين محدوديتها بر روي كارت خانوادگي تعريف مي‌گردد و هر نوع عمليات واريز يا برداشت در موجودي حساب دارنده كارت اصلي اعمال مي‌گردد.
 فرم مربوط به تقاضاي مسكن كارت خانوادگي  فقط براي دارنده حسابهاي قرض الحسنه پس‌انداز و سپرده سرمايه‌گذاري كوتاه مدت قابل صدور مي‌باشند.
 تذکر مهم:
با توجه به اینکه از کارت بانکی به عنوان وسیله دریافت و پرداخت استفاده می گردد لذا با توجه به محدودیتهای قانونی جهت برداشت:
الف: حداقل سن برای صدور مسکن کارت مبتنی بر حساب قرض الحسنه پس انداز 15 سال تمام اعلام می گردد.
ب: حداقل سن برای صدور مسکن کارت مبتنی بر حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت 18 سال اعلام میگردد.
ج: حداقل سن معرفی شدگان برای دریافت کارت فرعی مسکن کارت خانوادگی  11 سال  اعلام می گردد.                                                               
کارت هدیه بانک مسکن
كليه متقاضيان كارت هديه مي‌توانند با خريداري آن از شعب بانك مسکن، از خدمات ارائه شده توسط مراكز فروشگاهي و خدماتي مجهز به پايانه فروش فروشگاهي (pos) متصل به شبكه شتاب بهره‌مند گردند.

نکات
 1 – كارتهاي هديه به مبالغ اسمي 100.000 ريالي، 200.000  ريالي و 500.000 ريالي صادر و پس از ارسال به مديريتهاي شعب، در اختيار شعب قرار مي‌گيرد.
 2 – انواع كارتهاي هديه به صورت بي‌نام صادر و قابليت انتقال به اشخاص غير را دارند.
 3 – مبالغ مندرج در كارتهاي صادره قابليت تبديل به وجه نقد از طريق Pin Pad شعبه و دستگاههاي خود پرداز را دارا نمي‌باشند.
 4 – اين كارتها قابليت شارژ مجدد ندارند و پس از صفر شدن مانده و با انقضاي مهلت قابل استفاده نمي‌باشند.
 5 – كليه كارتهاي صادره داراي رمز اختصاصي چهار رقمي بوده كه به هنگام فروش به همراه كارت مربوطه در يك پاكت در بسته به صورت محرمانه به مشتري تحويل مي‌گردد. رمز اختصاصي غير قابل تغيير مي‌باشد.
 6 – براي اين كارتها امكان صدور رمز مجدد و حتي اعلام مجدد رمز و همچنين صدور كارت مجدد در صورت مفقود شدن وجود ندارد. لذا ضروري است دارنده كارت در نگهداري از كارت و رمز آن دقت لازم به عمل آورد.
7 – كارتهاي هديه صادره بدون دريافت كارمزد صادر مي‌گردند و پس از سررسيد تاريخ انقضاي مندرج بر روي كارت ، شعب بانك مسكن نسبت به بازخريد كارت ها در قبال فروش مجدد كارت اقدام مي نمايند.

کارت های بانک تجارت

انواع کارت های بانک تجارت
تجارت کارت کارتی است که دارندگان آن می توانند در تمام اوقات شبانه روز (به استثناء آن تعداد از دستگاههایی که در محوطه داخلی شعب نصب گردیده و فقط در ساعات اداری قابل استفاده می باشند.) از دستگاههای تحویلداری خودکار ( ATM )، وجه نقد دریافت و یا از انواع دیگر خدمات بانکی بهره مند گردند.
لازم به توضیح است که دستگاههای مذکور، دریافت و پرداخت وجه نقد تا سقف 2000000ریال در روز (5 بار و هربار400000ریال) را انجام می دهند. تاریخ مؤثر عملیات مربوط به برداشت و یا واریز وجه نقد پس از پایان وقت اداری بانک، به تاریخ روز بعد خواهدبود.
صدور تجارت کارت
پس از تکمیل فرم تقاضا و تعهدنامه توسط مشتریان ، یک فقره حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت یا قرض الحسنه پس انداز (بدون صدور دفترچه) توسط شعبه برای مشتری افتتاح می گردد و متقاضی دریافت " تجارت کارت " حداقل مبلغ 100000ریال را در هر یک از حسابهای افتتاح شده تودیع می نماید .
لازم به ذکر است که به حسابهای سرمایه گذاری کوتاه مدت سودی مربوط به حسابهای مذکورتعلق می گیرد .
توضیح: آن دسته از مشتریان که نزد بانک تجارت حساب چک کارت داشته اند، می توانند با ارائه کارت قدیم و تکمیل مجدد فرمهای مربوطه (در شعبی که کارت قدیم خود را دریافت نموده اند )، نسبت به تعویض کارت خود اقدام نمایند.
مشتری حداکثر ظرف مدت 15 روز باید به شعبه ذیربط مراجعه و کارت و رمز مربوطه را در قبال ارائه رسید, دریافت نماید.
فقدان تجارت کارت
مشتریانی که کارت آنها به سرقت رفته و یا مفقود گردیده است, مکلفند مراتب را در اسرع وقت کتباً به یکی از شعب بانک تجارت اطلاع دهند.
ضبط کارت
دستگاههای ATM در چند حالت زیر امکان ضبط کارت را خواهند داشت:
- ورود اشتباه شماره رمز توسط مشتری (سه بار متوالی)
- انقضای تاریخ اعتبار کارت (در صورت دارا بودن تاریخ اعتبار)
- خرابی کارت
- تعلل مشتری در هنگام برداشتن کارت
- اختلال در بخش کارت خوان دستگاه
باز پس گرفتن کارت
باز پس گرفتن کارت منوط به مراجعه صاحب کارت ظرف مدت 48 ساعت (در یکی از ساعات اداری)، به شعبه ضبط کننده کارت وپس از آن به شعبه صادرکننده کارت ومورد شناسایی قرار گرفتن وی توسط رییس شعبه می باشد.

Prepaid Card
Prepaid Card کارتی است از پیش پرداخت شده، که صرفاً برای مسافرین عازم جمهوری اسلامی ایران طراحی گردیده است.
این کارتها ماهیت اعتباری نداشته و مسافرین عازم ایران با ارائه ارز مورد نظر خود به کارگزاران طرف قرارداد بانک تجارت در خارج از کشور و یا باجه های مستقر در مبادی ورودی کشور ارز محلی کشور متبوع خود را ارائه و معادل ریال را به نرخ رسمی در کارتی به نام Prepaid Card تحویل می گیرند.
کارتهای Prepaid Card ، مسافرین عازم ایران را از حمل پول نقد بی نیاز می نماید. بدین منظور استفاده کنندگان از کارتهای مذکور می توانند وجه نقد ریالی را از طریق دستگاه های ATM (خودپرداز ) منصوبه در سطح کشور دریافت و یا از طریق دستگاه های POS (پایانه فروش)منصوبه در فروشگاه ها نسبت به خرید کالاها و خدمات مورد نیاز خود اقدام نمایند و به هنگام بازگشت، موجودی کارت را تبدیل به ارز مورد نظر خود نمایند.

کارت های بانک صادرات ایران

سپهرکارت

خدمتي است ويژه براي حسابهاي قرض الحسنه جاري ، پس انداز ، و سرمايه گذاري کوتاه مدت .
امکان اتصال همزمان يک سپهر کارت به حسابهاي قرض الحسنه جاري ، پس انداز و يا سرمايه گذاري کوتاه مدت موجب شده است که سپهر کارت نيز علاوه بر دسته چک و دفترچه حساب ، بعنوان يک ابزار مطمئن براي دريافت و پرداخت از حسابهاي مذکور استفاده شود .
با افتتاح حساب قرض الحسنه جاري ، علاوه بر دريافت دسته چک مي توان از سپهر کارت نيز استفاده نمود و هنگام افتتاح حساب قرضالحسنه پس انداز و يا حساب سرمايه گذاري کوتاه مدت مي توان از دفترچه ويا كارت سپهراستفاده كرد و از مزاياي آن به شرح ذيل بهرمند شد .
دارندگان سپهر کارت مي توانند :
•    با مراجعه به کليه شعب بانک صادرات مجهز به سيستم متمرکز سپهر و با در دست داشتن کارت شناسائي معتبر نسبت به واريز يا برداشت وجه به/ از حسابهاي سپهري اقدام نمايند .
•    در تمام اوقات شبانه روز از خدمات دستگاههاي خود پرداز (ATM ) کليه بانکها و موسسات مالي عضو شتاب بهره مند شوند.
•    نسبت به پرداخت وجه خدمات و يا کالاهاي مورد نياز از طريق پايانه هاي فروش ( دستگاه POS ) کليه بانکها و مؤسسات مالي عضو شتاب اقدام نمايند .
•    نسبت به پرداخت قبوض از طريق شماره تلفن 1553واطلاع از وضعيت حساب خود ،انتقال از يك حساب خود به يك حساب ديگر خود و اطلاع از وضعيت آخرين چك صادره خود ازطريق تلفنبانك سپهربه شماره تلفن 22266566-021اقدام نمايند.
•    در حال حاضر کلیه بانکهای کشور عضو شتاب ( شبکه تبادل اطلاعات بين بانکي ) می باشند .
توجه: برای دریافت وجه از دستگاه خودپرداز توسط سپهرکارت بایستی از رمز اول(کد 4رقمی) که هنگام صدور کارت مشتری از شعبه دریافت می کند استفاده شود و برای پرداخت قبوض و بهرمندی از امکانات تلفنبانک از رمز دوم (کد 5الی 12 رقمی) که مشتری باید جهت فعال سازی آن از طریق دستگاه خودپرداز بانک صادرات خود اقدام نماید، استفاده می شود.
كارت اعتباري بانك صادرات
بانك صادرات ايران با آگاهي از مزاياي كارت هاي اعتباري بعنوان يك ابزار انتقال وجوه مطمئن و بدون ريسك در معاملات نسبت به صدور كارت اعتباري در قالب كارتهاي سبز با سقف اعتبار سه ميليون ريال و نقره اي با سقف اعتبار پنج ميليون ريال و طلايي با سقف اعتبار ده ميليون ريال براي مشتريان اقدام نموده است.
مزاياي كارتهاي اعتباري بانك صادرات
•    افزايش قدرت خريد از طريق پرداخت اقساطي بهاي كالا
•    عدم نياز به حمل پول و كاهش ريسك ناشي از آن (سرقت و يا فقدان)
•    امکان استفاده از منابع بانك به مدت 45 روز بدون پرداخت هيچگونه سود
•    امكان تقسيط بدهي بر حسب تمايل دارنده كارت
•    تعيين مبلغ هر قسط به دلخواه مشتري
•    تعيين زمان بازپرداخت کل بدهی به دلخواه مشتري
•    افزايش دقت و سرعت در انجام معاملات
نحوه دريافت كارت اعتباري بانك صادرات
كليه اشخاص حقيقي مي توانند با مراجعه به يكي از شعب سپهري بانك صادرات و تكميل فرم درخواست كارت اعتباري و قرارداد صدور و استفاده از كارت اعتباري بانك صادرات ايران و ارائه تضمين هاي لازم كارت اعتباري دريافت نمايند.
وثائق و تضمينات
كاركنان دولت و بخش خصوصي
گواهي اشتغال به كار متقاضي و گواهي اشتغال به كار ضامن، تأييد توسط واحد محل اشتغال و يك فقره چك شخصي متقاضي با ظهرنويسي ضامن وي به ميزان 5/1 برابر اعتبار كارت درخواستي.
پزشكان، وكلا و مهندسين
ارايه رونوشت برابر اصل شده پروانه طبابت، وكالت و نظام مهندسي و يك فقره چك به ميزان 5/1 برابر اعتبار كارت درخواستي.
اساتيد دانشگاه ها
ارايه گواهي اشتغال از دانشگاه محل تدريس و يك فقره چك به ميزان 5/1 برابر اعتبار درخواستي.
كسبه
ارايه رونوشت برابر اصل شده پروانه كسب و يك فقره چك به ميزان 5/1 برابر اعتبار درخواستي.
مشتريان معتبر بانك
اخذ هرگونه وثيقه به تشخيص اركان اعتباري شعبه.
سازمانها و شركتهاي دولتي
مي توانند با مبادله موافقتنامه و تضمين بازپرداخت ديون براي كليه پرسنل شاغل خود درخواست كارت اعتباري نمايند
نحوه خريد با كارتهاي اعتباري بانك
پس از دريافت كارت و رمز از بانك، دارندگان كارت اعتباري مي توانند به كليه مراكز عرضه كالا و خدمات مجهز به دستگاه هاي پايانه فروش بانك صادرات ايران و ساير بانكهاي عضو شتاب مراجعه و كالاي مورد نياز خود را ابتياع نمايند.
دارنده كارت اعتباري بانك صادرات مي تواند دفعتاً واحده و يا به طور متناوب معادل تمام و يا قسمتي از اعتبار خود خريد نمايد.
نحوه صدور صورتحساب و ارسال آن به مشتري
سي روز بعد از صدور كارت اعتباري و هر ماه يكبار صورت حساب مربوط به معاملات انجام شده با آن، صادر و به آدرسي كه هنگام تكميل فرم درخواست صدور كارت تعيين شده ارسال خواهد شد.
در صورت حساب، كليه خريدهايي كه طي ماه گذشته با كارت اعتباري انجام شده است به تفكيك تاريخ خريد، مبلغ خريد و نام فروشگاه ذكر شده است. دارنده كارت مي تواند حداكثر تا پنج روز قبل از صدور صورت حساب بعدي اعتراض خود را نسبت به مبالغ ذكر شده در صورت حساب با تلفن شماره 22259120-(021) به اطلاع واحد امداد مشتريان برساند.
توجه : به هنگام تماس با تلفن مزبور، اپراتور يك شماره ارجاع به دارنده كارت بمنظور پيگيري هاي بعدي اعلام مي نمايد. بانك حداكثر دو ماه فرصت خواهد داشت پاسخ اعتراض دارنده را به اطلاع وي برساند.
نحوه محاسبه سود
در صورت حسابهاي صادره براي دارنده كارت مهلت بازپرداخت بدهي نيز قيد مي شود(آخرين مهلت جهت بازپرداخت بدهي 15 روز از تاريخ صدور صورت حساب است.) اگر دارنده كارت در مهلت مذكور نسبت به تسويه بدهي خود اقدام نمايد، بانك هيچگونه سودي از مشتري مطالبه نخواهد كرد، در غيراينصورت براي هر روز تأخير مبلغي معادل 5/1 درصد ماهانه طبق فرمول ذيل محاسبه و از مشتري مطالبه و در صورت حساب بعدي وي بصورت جداگانه ذكر شده و دارنده كارت متعهد به پرداخت آن خواهد بود.
نرخ * مدت * مبلغ
100 * 30
اگر دارنده كارت در همان روز صدور كارت يك ميليون ريال خريد نمايد اين مبلغ به مدت 45 روز بصورت قرض الحسنه در اختيار وي مي باشد.
مبدأ 45 روز ذكر شده براي ماه هاي بعد از تاريخ صدور كارت اعتباري، تاريخ صدور صورت حساب مي باشد.
در صورتيكه دارنده كارت اعتباري در طي يكسال هيچگونه معامله اي با كارت انجام نداده باشد فقط هزينه های مربوط به صدور کارت می بایست به بانک پرداخت گردد.
نحوه بازپرداخت بدهي
1.    اگر متقاضي كارت اعتباري بانك صادرات هنگام تكميل فرم درخواست كارت اعتباري براي بازپرداخت بدهي خود حساب سپهري معرفي نمايد سيستم در هر ماه به حساب وي مراجعه و مبلغ مشخص شده توسط دارنده كارت (حداقل قابل پرداخت يا کل بدهی) را از حساب او كسر خواهد نمود.
2.    در صورتي كه دارنده كارت مايل باشد بصورت نقدي بدهي خود را بازپرداخت نمايند، كافيست به يكي از شعب سپهري مراجعه نموده و يك فقره فيش نقدي مطالبه و مبلغ مورد نظر خود را (مبلغي كه دارنده كارت درخواست پرداخت نمايد، اين مبلغ مي تواند كل بدهي يا قسمتي از آن باشد) طي فيش نقدي و ثبت شماره كارت خود در محل شماره حساب پرداخت نمايد. اين مبلغ بلافاصله از بدهي وي كسر مي گردد.
ساير مزاياي كارت اعتباري
•    استفاده از اعتبار در هر زمان به دلخواه مشتري.
•    در صورتيكه دارنده كارت اعتباري مايل باشد افراد ديگري نيز از اعتبار وي استفاده نمايند، مي تواند با درخواست كارت اضافي اعتبار را با ساير افراد مورد نظر تسهيم نمايد.
•    دريافت اطلاعات و صورت حساب از طريق تلفن، فاكس و اينترنت.
•    پرداخت كل بدهي يا قسمتي از آن از محل حساب سپهري شما بدون نياز به مراجعه به شعبه.
ساير اطلاعات مفيد براي دارنده كارت اعتباري بانك صادرات ايران
•    مدت اعتبار كارتهاي اعتباري بانك صادرات در حال حاضر يكسال بوده و دارنده كارت در صورت عدم تمايل به تمديد آن، مي بايست قبل از سررسيد بانك را مطلع نمايد.
•    دارنده كارت اعتباري بايد از افشاي شماره شناسايي فردي و همچنين واگذاري كارت اعتباري خود به سايرين اكيداً خودداري نمايد.
•    در صورت تغيير آدرس محل سكونت، محل كار و شماره تلفن تماس، دارنده كارت مي بايست مشخصات جديد را در اسرع وقت به بانك ارايه دهد.
•    دارنده كارت متعهد است حداقل 3% از سقف اعتبار کارت خود را در آخرين مهلت (مهلت پرداخت ذكر شده در صورت حساب) پرداخت نمايد تا مشمول جريمه تأخير نگردد.
•    در صورت فقدان، سرقت و يا افشاي شماره شناسه فردي به منظور جلوگيري از سوءاستفاده هاي احتمالي دارنده كارت اعتباري مي بايست مراتب را فوراً با ذكر مشخصات فردي و شماره كارت خود را (در صورت عدم فراموشي) به واحد امداد مشتريان کارت اعتباری تلفن شماره 22259120-021 اعلام و شماره ارجاع دريافت نماييد.
•    بانك مسئول زيان هاي ناشي از سرقت و يا فقدان كارت در فاصله زماني بين سرقت و اعلام نخواهد بود.
نحوه تغيير رمز
هنگاميكه شماره رمز يا شناسه دارنده كارت اشتباهاً يا سهواً فاش شود مشتري مي تواند با مراجعه به شعب سپهري از طريق دستگاه کارتخوان نسبت به تغيير رمز خود اقدام نمايد.
جهت دريافت اطلاعات بيشتر با مراكز زير تماس حاصل نماييد:
سايت اينترنتي www.bsi.ir
شركت اعتباري ايران
امداد مشتريان :
تلفن :22259120- (021)    22257140- (021)
فكس : 22256416- (021)
سايت اينترنتي : WWW.klccc.com
تلفن : 6-22266474- (021)
بن كارت سپهر
ابزاري است كه دارنده آن مي‌تواند نسبت به خريد كالا و خدمات مورد نياز خود از فروشگاه‌هاي مجهز به پايانه فروش (POS) بانك صادرات ايران يا هر يك از بانكهاي عضو شبكه شتاب اقدام نمايد.
اين كارت براي پاسخگويي به نياز شركت‌ها و سازمان‌هايي كه قصد پرداخت مزاياي غيرنقدي به كاركنانشان را دارند طراحي شده است.
اين شركت‌ها مي‌توانند بن‌كارت را جايگزين بن كالا و حواله‌هاي غيرنقدي نمايند.
بن‌كارت سپهر به درخواست شركت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص در مبالغ معين و قابل تعريف و به صورت با نام، صادر شده و دارنده آن مي‌تواند در مدت معيني كه روي كارت درج مي‌شود مايحتاج خود را خريداري نمايد.
مبلغ بن كارت سپهر:
حداكثر مبلغ كارت‌ها نامحدود است و به درخواست خريدار به هر مبلغي صادر مي‌گردد. شارژ مجدد مبلغ كارت به درخواست مشتري به دفعات امكانپذير است.
مزاياي بن كارت سپهر براي شركت‌ها و سازمان‌ها:
•    آساني و هماهنگي بيشتر در اعطاي كمك‌هاي غيرنقدي كاركنان كاهش احتمال سوءاستفاده ناشي از خريد و فروش حواله‌ها و بن‌هاي غيرنقدي از مزاياي بن‌كارت سپهر است.
•    قابليت چاپ (درج) آرم و نشان شركت‌ها بر روي كارت خريداري شده امتياز ويژه‌اي است كه براي سازمان‌ها در نظر گرفته شده است.
مزاياي بن‌كارت سپهر براي دارندگان كارت:
•    قابل استفاده در كليه مراكز فروشگاهي داراي پايانه فروش (POS) بانك‌هاي عضو شتاب
•    محفوظ ماندن مبلغ بن‌كارت سپهر در صورت مفقود شدن كارت و اعلام به موقع مفقودي
•    ايجاد تنوع بسيار در خريد كالاهاي قابل تهيه توسط بن‌كارت سپهر
نحوه تهيه بن‌كارت سپهر:
بن‌كارت سپهر از طريق شعب بانك صادرات ايران قابل تهيه مي‌باشد براي اين منظور كافي است، ضمن تكميل فرم درخواست، منابع مالي موردنظر جهت واريز به كارتها تأمين گردد.
کارت هدیه

معرفی و مزایا
هدایایی که به صورت کالا تهیه می شوند ممکن است به علت عدم تطابق با سلیقه و نیاز گیرنده هدیه مورد استفاده قرار نگیرد لذا شایسته تر آنست که حق انتخاب برای هدیه گیرنده قائل شویم. کارت هدیه بانک صادرات ایران ابزار مناسبی برای جایگزینی انواع هدیه می باشد.
مزایای کارت هدیه
کارت هدیه بانک صادرات ایران با مبالغ صد هزار ریال تا پنج میلیون ریال از شعب بانک قابل خرید است.
بانک صادرات ایران به منظور ترویج فرهنگ استفاده از کارت به جای پول نقد هیچگونه کارمزدی برای صدور کارت هدیه دریافت نمی نماید.
کارت های هدیه در چهار طرح مختلف طراحی شده است که با انتخاب مشتری در اختیار وی قرار خواهد گرفت.
تنوع در خرید و امنیت و سرعت و جذابیت خرید الکترونیکی از جمله مزایایی است که شما همراه کارت هدیه بانک صادرات به دوستان خود هدیه می نمایید.
اهداء کننده ی کارت هدیه می تواند با صرف کمترین زمان و انرژی هدیه ای ارزشمند و مورد پسند به فرد مورد نظر خود اهداء نماید.
دارنده ی کارت هدیه بانک صادرات ایران می تواند از طریق دستگاه های پایانه فروش بانک صادرات در سراسر کشور و یا سایردستگاه های پایانه های فروش بانکهای عضو شتاب نسبت به خرید کالا و خدمات مورد نیاز خود اقدام نماید.
شما می توانید با استفاده از دستگاه های خود پرداز نسبت به دریافت وجه نقد و یا پرداخت(آب . برق . گاز . تلفن ثابت و همراه) و یا دریافت رمز دوم کارت (به منظور استفاده از تلفن بانک) و یا تغییر رمز اول کارت و رویت پنج تراکنش آخر و مانده حساب اقدام نمایید.
سازمانها و مؤسسات می توانند به میزان هدایای مورد نظر نسبت به تهیه کارت هدیه بانک صادرات و اهداء آن به کارکنان خود اقدام نمایند. سازمانها و مؤسسات خریدار کارت هدیه در صورت به حد نصاب رساندن تعداد کارت در خواستی (25000) می توانند نشان شرکت یا سازمان خود را برروی کارتهای مورد نظر درج نمایند.
قابلیت های رمز دوم
شما می توانید با دریافت رمز دوم کارت (قابل دریافت از کلیه دستگاهه ای خودپرداز بانک صادرات) تراکنش های ذیل را با کارت هدیه انجتم دهید:
•    پرداخت قبوض (آب . برق. گاز . تلفن ثابت و همراه ) از طریق سامانه ی تلفن شماره 1553
•    امکان اخذ مانده حساب پنج تراکنش آخرو غیر فعال کردن کارت هدیه از طریق تلفن بانک سپهر به شماره 22266566-021
•    پرداخت قبوض و خرید اینترنتی با داشتن کد CVV2 (کد چهار رقمی حک شده بر روی کارت هدیه)
نکات مهم
ارائه خدمات به دارندگان کارت هدیه در کلیه شعب بانک صادرات از قبیل مسدود نمودن کارت و رفع مسدودی کارت و صدور کارت مجدد به علت مفقودی و سرقت و خرابی مغناطیس و صدور رمز جدید به علت فراموشی آن مستلزم ارائه فیش واریزنقدی (رسید خرید کارت هدیه) می باشد لذا خواهشمند است در حفظ و نگهداری آن کوشا بوده و آن را به همراه کارت به هدیه گیرنده تحویل نمائید.
از قرار دادن کارت در مجاورت میدانهای مغناطیسی (موبایل . آهنربا. تلویزیون . دزد گیر. باند ضبط . دفترچه تلفنهای جیبی آهنربایی و ...) جدأ خودداری نمائید.
رمز کارت شما به مثابه امضای شماست لذا مؤکدأ توصیه میشود از افشای آن نزد دیگران و یا درج آن بر روی کارت هدیه خودداری نمایید تا دیگران در صورت دسترسی به کارت شما قادر به استفاده از آن نباشند.
چنانچه رمز کارت در سه نوبت متوالی اشتباه وارد شود کارت مسدود خواهد شد. این قابلیت به منظور پیشگیری از سوءاستفاده احتمالی سایرین از کارت شما تعبیه شده است. در صورتیکه به هر دلیل کارت شما مسدود گردید با دردست داشتن فیش واریزنقدی(رسید خرید کارت هدیه) به شعب بانک صادرات مراجعه نمایید.
در صورت مفقود شدن کارت مراتب را به شعب بانک صادرات اطلاع داده و یا با استفاده از تلفن بانک سپهر (22266566-021) و از طریق رمز دوم کارت هدیه خود نسبت به مسدود نمودن کارت اقدام نمائید.
واحد امداد مشتریان بانک صادرات ایران با شماره تلفن (66739766-021) آماده ی پاسخگویی به مشتریان محترم می باشد.

کارت های بانک سپه

سپــه كــارت
سپه كارت براساس اصول ايمني ازطرف بانك براي متقاضي صادر مي شود و به عنوان ابزاري مناسب جهت دسترسي به حسابهاي تعريف شده روي كارت بانكي محسوب مي گردد دارندگان اين كارت مي توانند با مراجعه به كليه شعب بانك درسراسركشور كليه امور مربوط به دريافت وپرداخت نقدي ، انتقال وجه وحوالجات را انجام دهند.
شرايط و ضوابط :
1-داشتن حداقل 18 سال تمام
2-واريز حداقل مبلغ تعيين شده براي افتتاح حساب
3-پرداخت كارمزد افتتاح حساب طبق تعرفه موجود
مدارک مورد نياز :
1-تكميل فرم مربوط به افتتاح حساب سپه كارت

2-ارائه اصل و كپي شناسنامه

کارت های بانک سرمایه

سرمایه کارت
قابلیت ها:
•    رویت مانده حساب
•    برداشت از حساب
•    دریافت صورت حساب
•    انتقال از حساب کارت سرمایه به هر حساب متصل به کارت سرمایه
•    تغییر رمز
•    پرداخت قبوض ماهیانه آب، برق، تلفن و تلفن همراه
•    پرداخت اقساط وام و تسهیلات
•    انتقال وجه بین بانکی از طریق شبکه شتاب
•    اتصال انواع حسابهای مشتریان (جاری، پس انداز، کوتاه مدت)  به کارت سرمایه با قابلیت تعیین حساب پیش فرض
کارت هدیه

قابلیت ها:
•    در مبالغ و طرح های مشخص جهت ارائه به مشتریان عمومی بانک
•    در مبالغ و طرح های قابل سفارش جهت ارائه به مشتریان خاص، سازمان ها و شرکت ها
•    قابلیت بهره برداری در کلیه پایانه های فروشگاهی شتابی کشور
•    عدم قابلیت برداشت نقدی از طریق دستگاههای خودپرداز و یا شعب بانک

کارت های بانک کشاورزی

کـــــشاورز کارت:
براساس رسالت وماموريت اصلي بانک کشاورزي، ازاين نوع کارت براي ارتقا و رشد فرهنگ بانکداري الکترونيکي در جامعه کشاورزان و روستائيان کشور اين کارت طراحي شده است. ضمنا کشاورزان و دامداران کشور به منظور سهولت در دريافت وجوه حاصل از فروش محصولات خود (گندم ، چاي و ...) به دولت از اين کارت استفاده نمايند.
راهنمای استفاده از کشاورز کارت:
الف ) روش استفاده از دستگاه خودپرداز
کارت را از طرف فلش روبروی آن در داخل کارت خوان دستگاه (محفظه ورود کارت بالای دستگاه )قرار دهید به طوری که دستگاه کارت را به داخل بکشد .
گزینه های انتخاب زبان بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود . زبان فارسی را انتخاب نمایید.
با ظاهر شدن گزینه «لطفاً شماره شخصی خود را وارد نمایید» رمز خود را وارد کنید .(دقت فرمایید رمز اشتباه وارد با فشار دادن کلید مجاور هر گزینه ، آن گزینه فعال خواهد شد .
جهت دریافت پول، گزینه(دریافت وجه) را فشار داده سپس در مرحله بعد مبلغ مورد نظر را از طریق کلید مجاور انتخاب نمائید ؛کارت خود را برداشته و سپس وجه و رسید را از دستگاه دریافت نمائید.
تذکر
برای استفاده از سایر گزینه ها در شکل شماره 4 می توانید جهت راهنمایی به شعب مهر بانک
کشاورزی مراجعه نمایید .
وجه نقد ارائه شده توسط خودپرداز باید در مدت 5 ثانیه برداشته شود .در غیر اینصورت برای حفظ منافع شما وجه به داخل دستگاه بر می گردد که با اطلاع دادن به شعبه وجه مورد نظر که از حساب شما کسر شده است به حساب شما واریز خواهد شد .
رمز کارت را به خوبی به خاطر بسپارید .
از نوشتن رمز کارت بر روی کارت خودداری فرمایید .
از افشای رمز خود نزد دیگران جدداً خودداری نمایید .
چنانچه به هر دلیل کارت توسط دستگاه ضبط شد .برای رفع مشکل سریعاً به شعبه مربوطه مراجعه کنید .
در صورت فراموش شدن رمز برای تقاضای رمز مجدد به شعب مهر بانک کشاورزی مراجعه نمایید .
در صورت مفقود شدن و مسدود شدن کارت ، مراتب را سریعاً به نزدیک ترین شعبه مهر بانک کشاورزی اطلاع دهید .
دستگاه خودپرداز قادر به پرداخت 2.000.000 ريال در هر 24 ساعت در 5 نوبت خواهد بود .
مبلغ درخواستی باید ضریبی از 10.000 ريال و از 400.000 ريال بیشتر نباشد .
در صورت درخواست مبلغ بیش از 2.000.000 ريال با مراجعه به یکی از شعب مهر بانک کشاورزی و استفاده از دستگاه pinpad باجه مبلغ درخواستی خود را دریافت دارید .
ب) روش استفاده از پایانه های فروش (P.O.S)
با مراجعه با مراکز خرید و فروشگاههای رنجیره ای سراسر کشور بدون حمل و پرداخت وجه نقد با استفاده از کشاورز کارت ،کالا یا خدمات مورد نظر خود را خریداری نماید
مراحل خرید
دارنده محترم کشاورز کارت ،برای خرید الکترونیکی مراحل زیر را با هماهنگی فروشگاه انجام دهید
قسمت مغناطیسی کارت خود را در شیار کارت خوان که در سمت راست دستگاه می باشد قرار داده و آنرا به سمت پایین بکشید
 پس از عبور دادن کارت مغناطیسی از شکاف کارت خوان دو پیام در صفحه نمایش نمایان می شود
بین دو گزینه خرید (شماره 1)و مانده کارت (شماره 2) گزینه خرید (شماره 1) را انتخاب و کلید سبز را فشار دهید
رمز خود را وارد نموده ، کلید سبز را فشار دهید سپس مبلغ خرید یا صورتحساب خود را وارد نموده و مجدداً کلید سبز را فشار دهید 
- پس از برقراری ارتباط با مرکز و کسر از حساب کارت معادل مبلغ خرید کالا ، رسید مربوط به مشتری را دریافت نمایید
امکانات و مزایای کشاورز کارت
صدور رایگان کشاورز کارت برای افراد واجد شرایط
امکان تعریف حساب پشتیبان (سپرده کوتاه مدت ) و پرداخت سود روز شمار
امکان بهره برداری از امکانات ATM، POS، بانکهای عضو شتاب و شعب الکترونیکی مهر
قابل استفاده در تمامی شعب مهر و سنتی بانک کشاورزی
امکان پرداخت قبوض آب ، برق ، تلفن ، تلفن همراه ، گاز و ...(برای استانهایی که امکان را برقرار کرده اند )
امکان انتقال وجه از کشاورز کارت به سایر کارتها با استفاده از شماره کارت از طریق خودپرداز های بانکهای عضو شتاب و تهیه صورتحساب
امکان واریز آنی به حساب کشاورز کارت از هر نقطه از ایران بصورت دسته ای و انفرادی
امکان اتصال به حسابهای قرض الحسنه پس انداز مهر ، قرض الحسنه جاری مهر ، سپرده کوتاه مدت مهر ، قرض الحسنه ویژه کشاورزی مهر
استفاده از سیستم بانکی در خارج از کشور (بحرین ، کویت و قطر)عضو سوئیچ بین المللی شتاب
امکان تهیه گزارش نقدینگی ازحسابهای مربوط به فرآیند خرید و پرداخت یارانه محصولات کشاورزی
جلوگیری از ازدحام و شلوغی در شعب و صرفه جویی در وقت مشتریان و کاهش مراجعه به شعب
صرفه جویی های کلان اقتصادی – اجتماعی (جلوگیری از اتلاف وقت ، کاهش هزینه های عملیات بانکی ، کاهش ترافیک ، کاهش آلودگی و ...)
ایجاد و توسعه فرهنگ بانکداری الکترونیکی در بین تولید کنندگان ،کشاورزان و دامداران
امکان مدیریت حسابها در سراسر کشور بصورت لحظه ای
مهــــــــــر کارت:
سيستم مهر با استفاده از شبكه مخابراتي ماهواره اي (vsat) ، بخشي از خدمات بانكداري مدرن را ارائه مي نمايد. درتمامي شعب تحت پوشش مهر،كليه عمليات بانكي به صورت لحظه اي(online) انجام مي شود.
انواع خدمات مهر به شرح زير است :
1-جاري مهر :
اين حساب مانند ساير حسابهاي جاري رايج سيستم بانكي در ايران است . بخشي از خدمات متمايز آن با جاري معمولي به شرح زير است :
•    وصول فوري چك جاري مهر از هر شعبه مهر بدون مراجعه به شعبه افتتاح كننده حساب .
•    واريز لحظه اي وبرداشت آني از حساب .
•    انتقال فوري از يك حساب مهر به حساب ديگر مهر در شعب سراسر كشور .
•    ارتباط حساب سپرده کوتاه مدت مهر با حساب جاري مهر به عنوان پشتيبان درمواقع کسرموجودي حساب جاري
2- تخصيص رمز CVV2 جهت دستيابي به خدمات خريد اينترنتي :
بااستفاده ازاين رمزمي توان ازطريق اينترنت، خدماتي ازقبيل : خريداينترنتي ( کتاب، لوازم خانگي و ... ) ، کمکهاي نقدي خيرخواهانه ومددجويي به سازمان بهزيستي و سايرموسسات ذي ربط، ثبت نام دانشگاه وپرداخت شهريه، پرداخت قبوض آب ، برق و... ، رزرو بليط(اتوبوس، قطار، هواپيما و ... ) انجام داد. دارندگان مهرکارت بانک کشاورزي بامراجعه به هريک ازشعب داراي سيستم مهر مي توانند رمز CVV2 را دريافت نمايند.
نکته 1: بعضي ازسرويس دهندگان اين سيستم (cvv2) ازرمزسه رقمي وبعضي از رمز چهاررقمي استفاده مي کنند. بنابراين پس ازدريافت رمز چهار رقمي ازشعبه، براي سيستمهايي که ازرمزسه رقمي استفاده مي کنند ازشماره اول رمزاستفاده نشود. بعنوان مثال رمز چهار رقمي 1882 به رمز سه رقمي 882 تبديل مي شود.
نکته 2: براي ارايه رمزکارت به سيستم ، ازرمز دوم ( رمزاينترنتي که همان رمز6 تا12رقمي است) استفاده شود. همان رمزي که براي پرداخت قبوض آب وبرق ... استفاده مي شود.
نکته 3: درفيلد تاريخ انقضا، براي سال عدد 99 و براي ماه عدد 12 ثبت گردد.
3- حسابهاي قرض الحسنه پس انداز (پس اندازعادي – پس اندازويژه کشاورزي)
4- حسابهاي سپرده سرمايه گذاري (کوتاه مدت – کوتاه مدت ويژه – بلندمدت 4،3،2،1و5 ساله)
5-مهر كارت به عنوان كارت برداشت (كارت مغناطيسي ) :
با مراجعه به هر يك از شعب ويا ساير مراكزي كه داراي دستگاههاي پذيرنده كارت (pin pad ) هستند ، برداشت ويا واريز به حساب بدون استفاده از دسته چك وبا كارت مهرامكان پذير است .
6- مهر كارت به عنوان كيف پول الكترونيك( كارت هوشمند ) :
در فروشگاهها ومراكز خدماتي كه مجهز به دستگاه pos هستند عمليات پرداخت وجوه كالاهاي خريداري شده، با استفاده از مهر كارت انجام مي شود . مضافااينکه بااستفاده ازقسمت chip طلايي رنگ کارت (قسمت هوشمندکارت) مي تواندرکليه شعب مهرازطريق حساب متصل به اين قسمت کارت وبه صورت offline عمليات دريافت وپرداخت انجام داد.
کارت ملی جوان:
اين كارت براساس تفاهم‌نامه منعقده في مابين بانك و سازمان ملي جوانان براي جواناني كه درسنين 15 الي 29 سال قراردارند،درنظر گرفته شده است. كارت ملي جوان نيزمانند سايرکارتهاي مهرداراي دو بخش مغناطيسي و هوشمنداست. اين کارت علاوه برويژگي هاي عمومي برشمرده، داراي ويژگي هاي خاصي نيز هست كه سازمان ملي جوانان و بخش خصوصي با نظارت بانك، آنها را به دارندگان اعطا مي‌كند.
ويژگي ها: تخفيف در خريد كتاب، بليط‌هاي مختلف مراكز فرهنگي و ... .
ایران کارت:
مقررات و شرايط ايران كارت
•    ايران كارت ابزار مخصوصي است كه بانك كشاورزي ايران براساس استاندارد و اصول فني خاص و رعايت مسائل ايمني به نام بانوان متقاضي با رعايت مقررات صادر و تحويل نمايد.
•    حساب ايران كارت به صورت يكي از حساب‌هاي سپرده سرمايه‌گذاري كوتاه‌مدت، سپرده قرض‌الحسنه جاري و سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز براي كليه بانوان كه داراي اهليت قانوني هستند و همچنين اتباع خارجي كه داراي گذرنامه و پروانه اقامت معتبر باشند (منحصراً سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز)، براساس ضوابط و شرايط اينگونه حساب‌ها افتتاح مي‌شود.
•    ايران كارت بانك كشاورزي شامل دو بخش مغناطيسي و هوشمند است، همچنين شماره شناسايي فردي (رمز چهاررقمي) هر دو بخش در موقع تحويل يكسان است.
•    دارنده كارت مي‌تواند شماره شناسايي فردي بخش مغناطيسي خود را از طريق pin pad و دستگاه خودپرداز و بخش هوشمند را از طريق pin pad در شعبه تغيير دهد.
•    با توجه به اينكه با استفاده از رمز كارت امكان ارتباط الكترونيكي به منظور استفاده از خدمات ايران كارت برقرار مي‌شود از افشاء نمودن، نگهداري رمز كارت در يك محل و نوشتن رمز بر روي كارت و همچنين واگذاري كارت خود با ساير اشخاص اكيداً خودداري شود، در غير اين‌صورت مسئوليتي متوجه بانك نخواهد بود.
•    كليه وجوهي كه در پاكت‌هاي مربوط توسط مشتري به دستگاه خودپرداز داده مي‌شود، پس از تاييد درستي مبلغ سپرده شده به دستگاه جزء موجودي حساب مشتري است و بانك ملزم به منظور نمودن آن به حساب تعيين شده است البته وجوه داراي ضايعات قابل قبول نيست و همچنين در صورت مغايرت بين وجوه داخل پاكت و مبلغ وارد شده، بانك موجودي پاكت را به حساب مشتري واريز مي‌نمايد.
•    در صورت ورود مكرر 3 مرتبه رمز به صورت اشتباه، كارت غيرفعال مي‌شود و توسط دستگاه خودپرداز ضبط مي‌شود.
•    هرگونه مسئوليتي در قبال خسارات و زيان‌هايي كه در خلال فاصله زماني بين مفقود شدن يا به سرقت رفتن و اعلام مراتب به بانك متوجه دارنده كارت شود به عهده بانك نخواهد بود.
•    اسناد و دفاتر و گزارش‌هاي رايانه‌اي بانك در مقابل دارنده كارت سند و دليل معتبر خواهد بود.
•    اگر بانك تحت هر عنوان اشتباهاً وجوه يا اقلامي به حساب كارت منظور كند، صاحب حساب به بانك اختيار مي‌دهد راساً و مستقلاً و بدون انجام تشريفات اداري و قضايي در رفع اشتباه و برگشت از حساب دارنده ايران كارت اقدام نمايد.
•    در مواردي كه ايران كارت بنا به دلايلي از قبيل تاخوردگي، مجاورت در ميدان مغناطيسي، حرارت و ... يا از بين رفتن اطلاعات روي كارت، غيرقابل استفاده شود. حسب درخواست مشتري، بانك با اخذ هزينه نسبت به تعويض آن اقدام مي‌نمايد.
مزاياي ايران كارت
•    كارت مربوط به بانوان
•    داراي دو بخش مغناطيسي و هوشمند است .
•    امكان انجام عمليات واريز،برداشت وانتقال وجه ودريافت مانده و صورت‌حساب از دستگاه‌هاي خودپرداز بانك كشاورزي
•    امكان انجام عمليات دريافت وجه و دريافت مانده از دستگاه‌هاي خودپرداز بانك‌هاي عضو طرح شتاب
•    امكان انجام عمليات در پايانه‌هاي فروش اختصاصي بانك كشاورزي و بانك‌هاي عضو طرح شتاب و كليه دستگاههاي خودپرداز بانكهاي فعال در كشور بحرين منصوبه در مراكز خدماتي و فروشگاه‌ها ( بيش از 8000 دستگاه پايانه فروش )
•    امكان انجام عمليات خريد بصورت online و offline .
•    امكان واريز وجه به حسابهاي مهر از طريق دستگاه خودپرداز بانك (Depository)

مهر کارت نوجوان:
مقررات و شرايط مهركارت نوجوان
1.    مهركارت نوجوان ابزار مخصوصي است كه بانك كشاورزي ايران براساس استاندارد و اصول فني خاص و رعايت مسائل ايمني به نام متقاضيان نوجوان بين سنين 11 تا 15 سال با رعايت مقررات صادر و تحويل ولي/ قيم مي‌نمايد.
2.    حساب مهركارت نوجوان به صورت يكي از حساب‌هاي سپرده سرمايه‌گذاري كوتاه‌مدت، سپرده قرض‌الحسنه جاري و سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز براي كليه نوجوانان بين سنين 11 تا 15 سال كه داراي اهليت قانوني تمتع هستند و همچنين اتباع خارجي كه داراي گذرنامه و پروانه اقامت معتبر باشند، (منحصراً سپرده قرض‌الحسنه پس‌انداز) براساس ضوابط و شرايط اينگونه حساب‌ها افتتاح مي‌شود.
3.    مهركارت نوجوان صادره بانك كشاورزي شامل دو بخش مغناطيسي و هوشمند است، همچنين شماره شناسايي فردي (رمز چهار رقمي) هر دو بخش در موقع تحويل يكسان است.
4.    دارنده كارت مي‌تواند شماره شناسايي فردي بخش مغناطيسي خود را از طريق pin pad و دستگاه خودپرداز و بخش هوشمند را از طريق pin pad در شعبه تغيير دهد.
5.    با توجه به اينكه با استفاده از رمز كارت امكان ارتباط الكترونيكي به منظور استفاده از خدمات مهر كارت نوجوان برقرار مي‌شود از افشاء نمودن، نگهداري رمز و كارت در يك محل و نوشتن رمز بر روي كارت و همچنين واگذاري كارت خود با ساير اشخاص اكيداً خودداري شود، در غير اين‌صورت مسئوليتي متوجه بانك نخواهد بود.
6.    براي مهركارت نوجوان امكان 5 مرتبه برداشت هر بار به مبلغ 000/50 ريال از دستگاه‌هاي خودپرداز و خريد به صورت offline و حداكثر مبلغ 000/100 ريال از طريق قسمت هوشمند در نظر گرفته شده است و بانك حق تعيين و تغيير تعداد عمليات روزانه و يا برقراري محدوديت پرداخت به وسيله كارت را براي خود محفوظ مي‌دارد.
7.    كليه وجوهي كه در پاكت‌هاي مربوط توسط مشتري به دستگاه خودپرداز داده مي‌شود، پس از تاييد درستي مبلغ سپرده شده به دستگاه جزء موجودي حساب مشتري است و بانك ملزم به منظور نمودن آن به حساب تعيين شده است البته وجوه داراي ضايعات قابل قبول نيست و همچنين در صورت مغايرت بين وجوه داخل پاكت و مبلغ وارد شده، بانك موجودي پاكت را به حساب مشتري واريز مي‌نمايد.
8.    در صورت ورود مكرر 3 مرتبه رمز به صورت اشتباه، كارت غيرفعال مي‌شود و توسط دستگاه خودپرداز ضبط مي‌شود.
9.    هرگونه مسئوليتي در قبال خسارات و زيان‌هايي كه در خلال فاصله زماني بين مفقود شدن يا به سرقت رفتن كارت و اعلام مراتب به بانك متوجه دارنده مهر كارت نوجوان شود به عهده بانك نخواهد بود.
10.    اسناد و دفاتر و گزارش‌هاي رايانه‌اي بانك در مقابل دارنده كارت سند و دليل معتبر خواهد بود.
11.    اگر بانك تحت هر عنوان اشتباهاً وجوه يا اقلامي به حساب كارت منظور كند، صاحب حساب به بانك اختيار مي‌دهد راسا و مستقلاً و بدون انجام تشريفات اداري و قضايي در رفع اشتباه و برگشت از حساب دارنده مهركارت نوجوان اقدام نمايد.
12.    در مواردي كه كارت بنا به دلايلي از قبيل تاخوردگي، مجاورت در ميدان مغناطيسي، حرارت و ... يا از بين رفتن اطلاعات روي كارت، غيرقابل استفاده شود. حسب درخواست مشتري، بانك با اخذ هزينه نسبت به تعويض آن اقدام مي‌نمايد.
13.    براي حساب‌هاي سپرده قرض‌الحسنه جاري كه مرتبط به مهر كارت نوجوان مي باشد، امكان صدور دسته چك وجود ندارد.
مزاياي مهرکارت نوجوان
1.    نوجوانان11 الي 15 ساله واجد شرايط دريافت كارت مي‌باشند .
2.    داراي دو بخش مغناطيسي و هوشمند است .
3.    امكان برداشت از دستگاه‌هاي خودپرداز طي 5 مرحله 50/000 ريالي و جمعاً 250/000 ريال روزانه
4.    امكان انجام عمليات خريد بصورت Offline از بخش هوشمند کارت حداکثر به مبلغ 100/000 ريال روزانه
5.    امكان انجام عمليات در پايانه‌هاي فروش اختصاصي بانك كشاورزي و بانك‌هاي عضو طرح شتاب و كليه دستگاههاي خودپرداز بانكهاي فعال در كشور بحرين منصوبه در مراكز خدماتي و فروشگاه‌ها ( بيش از 8000 دستگاه پايانه فروش )
6.    امكان انجام عمليات واريز،برداشت وانتقال وجه ودريافت مانده و صورت‌حساب از دستگاه‌هاي خودپرداز بانك كشاورزي
7.    امكان انجام عمليات دريافت وجه و مانده از دستگاه‌هاي خودپرداز بانك‌هاي عضو طرح شتاب و كليه دستگاههاي خودپرداز بانكهاي فعال در كشور بحرين ( بيش از 1500 دستگاه خودپرداز )
8.    و ...

کارت های بانک پارسیان

كارتهاي بانک پارسيان
• كارت اعتباري پارسيان
• كارت خريد پارسيان
• كارت هديه پارسيان
• كارت نقدي پارسيان
• كارت پرداخت اينترنتي پارسيان
• كارت سفر پارسيان
• زائر كارت
• كارت بين المللي پارسيان
براي كسب اطلاعات بيشتر در مورد گروه كارتهاي پارسيان مي توانيد با تلفن هاي 6 - 22661700 و يا تلفن گوياي 22661920 تماس حاصل نماييد.

کارت های بانک ملی

 ملي كارت بانک ملی
تعاريف مربوط به ملی کارت

الف- ملي كارت:

ابزار مخصوصي است كه بانك ملي ايران براساس استاندارد و اصول فني خاص و رعايت مسائل ايمني بنام متقاضي ملي كارت با رعايت مقررات صادر وتحويل وي مي نمايد، دارنده ملي كارت(صاحب كارت) ميتواند با استفاده از آن و شماره شناسايي فردي، موجودي حساب هايي را كه (‌از طريق سيبا) به كارت مذكور ارتباط داده مي شوند، تدريجاً و يا بطور يكجا نقداً دريافت و يا دستور پرداخت وجه كالا وخدمات خريداري شده را بنفع پذيرندگان ملي كارت از طريق حساب ترجيحي خود صادر نمايد.
ب- شماره شناساي فردي: شماره رمز محرمانه اي است كه توسط بانك توليد و صرفا در اختيار دارنده ملي كارت گذارده ميشود. وارد نمودن اين شماره به دستگاههاي نصب شده در محل پذيرندگان ملي كارت موجب شناسايي دارنده كارت توسط سيستم كامپيوتري بانك ملي ايران خواهد شد.
ج- پذيرندگان ملي كارت: شركتها، موسسات وفروشگاههاي طرف قرارداد بانك، شعب پذيرنده ملي كارت و يا دستگاههاي خودپرداز مي باشند كه مي توانند باتوجه به نوع فعاليت خود،‌خدمات كالا و وجه مورد نياز مشتريان را با پذيرش ملي كارت به آنان عرضه نمايند.
د- حسابهاي قابل ارتباط با ملي كارت: حسابهايي مي باشند كه در سيستم يكپارچه بانك ملي ايران( سيبا) طبق شرائط و مقررات مربوط به نوع حساب بنام اشخاص حقيقي افتتاح مي گردند وارتباط آنها با ملي كارت از نظر بانك بلامانع باشد.
هـ- حساب ترجيحي: يكي ازحسابهاي مرتبط با ملي كارت است كه برحسب تقاضاي دارنده آن انتخاب تا بهاي كالا و خدمات عرضه شده به وي از طريق پايانه هاي فروش( POS) ، از حساب مزبور برداشت و به حساب پذيرندگان كارت منظور گردد. دارنده ملي كارت مي تواند از طريق دستگاههاي خودپرداز(ATM) و پايانه هاي مستقر در داخل شعب(PINPAD) نيز از موجودي حساب ترجيحي خود برداشت نمايد.
و- تلفن بانك ملي كارت: تجهيزاتي است كه در مركز رايانه مستقر بوده و از طريق تلفن(داراي امكان TONE) قادر به اعلام موجودي حساب ترجيحي مرتبط با ملي كارت، تعويض شماره شناسايي فردي و غيرفعال نمودن ملي كارت بعلت فقدان و يا سرقت ملي كارت مي باشد .
مدارک مورد نياز :
1- يك برگ فتوكپي شناسنامه مصدق( برابر اصل شده)
2- تكميل فرم درخواست ملي كارت
3- ساير مدارك مورد نياز حسب نوع حساب( جاري،‌كوتاه مدت ، پس انداز و …)
شرايط و مقررات عمومي :
1-- ملي كارت براي آن دسته از اشخاص حقيقي صادر ميگردد كه داراي حساب قابل ارتباط با ملي كارت بوده وحق برداشت كامل از حساب را نيز داشته باشند.
2- دارندگان حساب مشترك به شرطي كه هريك از شركا به تنهايي حق برداشت از حساب مشترك را داشته باشند مي توانند به تنهايي يك ملي كارت داشته باشند.
3- صدور ملي كارت براي حسابهاي مشترك با حق برداشت بيش از يك امضاء‌مجاز نمي باشد.
4- وكيل مي تواند بموجب وكالتنامه معتبر ومورد قبول بانك به نام موكل خود تقاضاي صدور كارت نمايد. در اين گونه موارد ملي كارت و شماره شناسايي فردي به موكل تحويل ميگردد.
5- متقاضي ملي كارت و يا وكيل وي بايد فرم درخواست ملي كارت را كه بانك دراختيار وي قرار مي دهد شخصا در حضور متصديان ذيربط تكميل و با قبول شرايط ومقررات ملي كارت آن را امضاء نمايد. مشخصات متقاضي در حساب بايد عينا با مفاد مندرج در مدارك احراز هويت وي انطباق داشته باشد.
6- ارائه مدارك احراز هويت بهنگام تقاضاي ملي كارت الزاميست.
7- ملي كارت داراي يك شماره انحصاري و نام دارنده و تاريخ صدور مي باشد كه بر روي آن بصورت برجسته درج گرديده است.
8- به هريك از متقاضيان ملي كارت توسط بانك يك شماره رمز محرمانه موسوم به شماره شناسايي فردي در پاكت كاملا در بسته تحويل خواهد گرديد تا وي بوسيله كارت وشماره رمز مزبور امكان ارتباط الكترونيكي را بمنظور استفاده از خدمات ملي كارت با حساب خود برقرار نمايد دارنده ملي كارت ميتواند از طريق تلفن بانك و يا دستگاههاي خودپرداز نسبت به تغيير شماره شناسايي فردي خود راسا اقدام نمايد.
9- دارنده ملي كارت بايد از افشاء شماره شناسايي فردي و همچنين واگذاري ملي كارت خود به ساير اشخاص اكيدا“ خودداري نمايد.
10- دارنده ملي كارت متعهد است در حفظ ونگهداري ملي كارت خود نهايت دقت و مراقبت را معمول دارد و به نكات ايمني كه از طريق جزوات راهنماي ملي كارت انتشار مي يابد توجه كامل مبذول نمايد.
11- دارنده ملي كارت موظف است در صورت فقدان و يا به سرقت رفتن كارت خود بلافاصله از طريق تلفن بانك ملي كارت،‌كارت خود را غيرفعال نموده و سپس با مراجعه به يكي از شعب بانك ( سيبا)، حسب مورد درخواست خود را مبني بر ابطال يا فعال نمودن مجدد شماره كارت، ارائه نمايد.
12- حسابهاي مرتبط با ملي كارت با اعلام فقدان و يا سرقت ملي كارت بسته نمي شوند ، بلكه بانك شماره كارت مفقودي يا مسروقه را باطل نموده وبا درخواست كتبي مشتري،‌ ملي كارت جديد با شماره شناسايي جديد صادر وارتباط ان را با حساب يا حسابهاي قبلي برقرار مي نمايد.
13- بانك هيچگونه مسئوليتي را در قبال خسارات و زيانهايي كه درخلال فاصله زماني بين مفقود شدن يا به سرقت رفتن و اعلام مراتب به بانك متوجه دارنده ملي كارت ميگردد بعهده نخواهد داشت.
14- چنانچه فقدان يا به سرقت رفتن كارت و افشا شدن شماره شناسايي فردي از جانب دارنده كارت به بانك اعلام نشود.‌هرگونه خسارت و ضرر و زيان و سوء‌استفاده از حسابهاي مرتبط با ملي كارت مزبور متوجه شخصي است كه كارت به نام وي صادر شده است و بانك مبري از هرگونه مسئوليتي خواهد بود.
15- بانك مي تواند كليه موضوعات مشكوك واطلاعات مربوط به اشخاص مظنون را در ارتباط با كارتهاي مفقودي و مسروقه به مقامات انتظامي و قضايي اعلام دارد تا تحت پيگيرد قانوني قرار گيرند.
16- درصورتيكه بانك كتبا“ از فوت، حجر و ورشكستگي دارنده ملي كارت مطلع گردد وهمچنين در موارديكه بازداشت نامه اي از مراجع ذيصلاح قانوني كه حق بازداشت اموال اشخاص را دارند دريافت نمايد.‌ملي كارت را غيرفعال و درمورد مانده حسابهاي مرتبط با آن طبق شرايط و مقررات حسابهاي مذكور عمل خواهد نمود.
17- دارنده ملي كارت درصورت فراموش نمودن شماره شناسايي فردي بايد با مراجعه به يكي از شعب بانك ( سيبا) فرم درخواست ملي كارت مبتني بر صدور شماره شناسايي فردي را تكميل ، امضاء‌ و تحويل نمايد. پس از صدور شماره شناسايي فردي جديد ، دارنده ملي كارت بايد جهت دريافت آن با ارائه مدارك احراز هويت به همان شعبه مراجعه نمايد.
18- ملي كارت بعلت وارد نمودن مكرر شماره شناسايي فردي اشتباه ، غيرفعال وعنداللزوم ضبط ميگردد. در اين صورت بانك حسب درخواست كتبي دارنده كارت و پس از احراز هويت نسبت به فعال نمودن مجدد و استرداد آن اقدام خواهد نمود.
19- درموارديكه ملي كارت صادره بنابه دلائلي ازقبيل شكستگي وتاخوردگي كارت، از بين رفتن اطلاعات مندرج در نوارمعناطيسي و از بين رفتن حروف برجسته روي كارت غيرقابل استفاده گردد. بانك حسب درخواست دارنده كارت با اخذ هزينه نسبت به تعويض آن اقدام خواهد نمود.
20- هزينه هاي صدور، تمديد، تجديد و يا تعويض كارت طبق تعرفه هاي داخلي بانك نقدا“ دريافت و يا از حساب دارنده كارت درصورت كفايت موجودي برداشت خواهدشد.
21- بانك مي تواند علاوه بر موارد قانوني در صورتيكه دارنده كارت شرايط ومقررات ملي كارت را رعايت ننمايد هر زمان و بدون اطلاع قبلي ملي كارت را غيرفعال نموده و دارنده كارت را از امكانات و خدمات ملي كارت محروم و از تجديد، تمديد و يا تعويض ملي كارت امتناع نمايد .
22- دارنده ملي كارت مي تواند حسب تمايل درخواست قطع ارتباط ملي كارت خود با هريك از حسابهاي مرتبط با آن را از بانك بنمايد.
23- در موارديكه بانك بنا به عللي از قبيل خرابي دستگاههاي كامپيوتري سيستم پردازش داده ها ، ‌خطوط ارتباطي ، رويدادهاي اجتناب ناپذير و … و آنچه كه خارج از كنترل بانك باشد قادر به ارائه خدمات كارت نباشد مسئوليتي متوجه بانك نخواهد بود.
24- اسناد، دفاتر، گزارشات وهمچنين عمليات الكترونيكي ضبط شده در فايلهاي سيستم كامپيوتري بانك درمقابل ادعاي دارندگان ملي كارت سند و دليل معتبر خواهند بود.
25- اگر بانك تحت هرعنوان اشتباهاً يا من غيرحق. وجوه يا اقلامي به حساب يا حسابهاي مرتبط با ملي كارت منظور كند و يا در محاسبه هرنوع اشتباهي نمايد در هر موقع مجاز و مختار است راسا و مستقلاً و بدون انجام هيچگونه تشريفات اداري و قضايي در رفع اشتباه و برگشت از حسابهاي دارنده ملي كارت اقدام نمايد.
26- بانك حق تعيين و تغيير تعداد عمليات روزانه و يا برقراري محدوديت پرداخت بوسيله ملي كارت از طريق دستگاههاي خودپرداز (ATM) را براي خود محفوظ مي دارد.
27- بانك ميتواند هرموقع كه صلاح بداند در شرايط ومقررات ملي كارت تغييرات لازم را اعمال نمايد. اين تغييرات از طريق رسانه هاي گروهي و يا كتبا“ و يا هر روش ديگري كه بانك اتخاذ نمايد به اطلاع دارندگان ملي كارت خواهد رسيد و دارندگان ملي كارت موظف به رعايت و اجراي آن مي باشند.
28- چنانچه پس از تغييرات در شرايط و مقررات ملي كارت.‌دارنده كارت همچنان به انجام معاملات ادامه دهد بانك اينگونه تلقي مي نمايد كه تغييرات اعلام شده مورد قبول و توافق دارنده كارت قرار گرفته است. در مواردي كه دارنده كارت با تغييرات اعلام شده موافق نباشد مي تواند حسب درخواست كتبي اقدام به قطع ارتباط ملي كارت با حساب خود نمايد.
29- كميت و كيفيت كالاها وخدماتي كه ازناحيه پذيرندگان ملي كارت به دارندگان ملي كارت ارائه ميگردد به بانك ارتباطي نداشته و چنانچه پس از انجام معامله. كالا وخدمات مورد قبول دارنده كارت قرار نگيرد بانك مسئوليت وتعهدي نسبت به اعتراضات و ادعاهاي دارنده كارت عليه پذيرندگان ملي كارت نخواهد داشت.
مراحل انجام كار
زمان متوسط انجام فعاليت: 1:30 دقيقه
1- تكميل فرم درخواست خدمات ملي كارت( نمونه 538) توسط متقاضي.
2- امضاء‌ شرايط و مقررات ملي كارت توسط متقاضي.
3- ورود اطلاعات ( مربوط به درخواست متقاضي) به سيستم توسط متصدي مربوطه و اخذ هزينه صدور ملي كارت.
4- صدور كارت و شماره شناسايي فردي توسط بانك.
5- تحويل كارت به مشتري .
روابط عمومي بانك ملي ايران

 

 • بیمه ملی کارت بانک ملی ایران

 •  

  *معرفي خدمت

  جهت جبران خسارات ناشی از سرقت، جعل و سوء استفاده از ملی کارتها، بانک ملی ایران امکان استفاده از خدمات بیمه ای را برای مشتریان فراهم نموده است.

  alt

  دارندگان ملی کارت در صورت تمایل به استفاده از این خدمت می توانند با مراجعه به شعب بانک ملی ایران اقدام به تکمیل فرم مربوطه نمایند. پس از ارائه فرم به شعبه افتتاح کننده حساب بصورت سیستماتیک مبلغ 000ر5 ریال ازحساب مشتری بعنوان حق بیمه سالانه کسر می گردد و از آن تاریخ کارت مربوطه مشمول شرایط بیمه می شود.
  مدت اعتبار این بیمه نامه ها یکسال بوده و پس از انقضای مدت زمان بیمه، تمدید آن به صورت خودکار برای سال بعد انجام شده و حق بیمه از حساب مشتری کسر می شود.
  در صورت عدم تمایل مشتری جهت تمدید ، می بایست مراتب 30 روز قبل از انقضای بیمه کتباً به شعبه اعلام شود.

  *موارد مشمول بیمه

  سرقت: عبارتست از اینکه کارت از مشتری سرقت و بطور غیر قانونی از طریق این کارت برداشت یا عملیات انتقال صورت گیرد.
   جعل: هرگونه شبیه سازی توسط جاعل یا جاعلین اعم از اینکه ناشی از سرقت باشد یا نباشد و اعم از اینکه منجر به برداشت وجه نقد یا انتقال و جابجایی وجه به حساب دیگری گردد.
  سوء استفاده: هرگونه برداشت وجه یا انتقال از طریق کارت بدون اطلاع و کسب اجازه از بیمه شده
  حداکثر مبلغ پرداختی به بیمه شدگان:
   برداشت ناشی از سرقت و سوء استفاده برای هر کارت الکترونیکی روزانه تا مبلغ 2.000.000 ریال برای مدت 5 روز و حداکثر تا سقف 10.000.000 ریال
  برداشت های ناشی از جعل کارتهای الکترونیکی اعم از دریافت نقدی یا انتقال وجه از طریق دستگاههای خودپرداز(ATM) حداکثر تا مبلغ 100.000.000 ریال

  *موارد خارج از تعهدات بیمه گر

  سرقت الکترونیکی بدون استفاده از کارت
  خسارت مربوط به هزینه صدور کارت مجدد
   خسارت ناشی از جنگ، شورش، اغتشاش، بلوا، عملیات خرابکارانه، سیل و زلزله (مفقودی و سرقت ناشی از بروز خطرات سیل و زلزله مستثنی است.)
   اشتباه در محاسبه و اختلال در سیستم سامانه الکترونیکی

   نحوه استفاده از خدمت :

  در صورتي كه سوء استفاده صورت گرفته از كارت مشتري جزء‌ موارد پوشش بيمه باشد بايد مشتري به شعبه مراجعه و برگه اعلام خسارت را تكميل و به شعبه تحويل نمايد تا ساير مدارك از سوي شعبه به نمايندگي بيمه ارسال گرديده و مراحل بررسي و پرداخت خسارت از سوي شركت بيمه صورت پذيرد.

   

  بانک نمونه در خدمات

  اقتصاد مقاومتی

  ارسال سریع نظرات

  ایمیل:
  موضوع:
  پیام:
  کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

  ورود به سایت

  با شهداء

  145
  بیاد شهداء قصرشیرین

  امورات خیریه

  555
  موسسات و انجمن های خیریه

  پخش مستقیم

  paksh
  پخش مستقیم حرم

  مقالات اقتصادی

  mgale

  * ایده نو *

  2552
  رقابتی بین کاربران
   

  لینکستان نمونه

  لینکستان نمونه

  link12

  333     porssh

  alvend     6666

  بانک نمونه