بانک نمونه

bnr
             

د02172020

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو ريالي بانک سامان

بانک سامان

alt

قرض الحسنه پس انداز سپرده

قرض الحسنه پس انداز نمونه اي مشهور از انواع سپرده گذاري در نظام بانكي كشور است كه به شما امكان مي دهد وجوه مازاد بر نياز خود را در نزديكي از شعب بانك سامان به امانت بگذاريد و هر زمان كه بخواهيد آن را برداشت نماييد.

حساب جاری سامان
   *   معرفی حساب جاری سامان
داشتن حساب جاري و در اختيار داشتن برگه اي كه اصطلاحا چك ناميده شود از جمله خدمات مهم بانكي است كه هر شخصي پس از رسيدن به سن قانوني وسوسه داشتن آن را همواره در سر دارد. اين وسوسه بيشتر خواهد شد زماني كه خدمات بانكداري الكترونيك هم به خدمت اين سرويس قديمي آمده باشد.
سپرده قرض الحسنه جاري بانك سامان مانند ساير سپرده هاي جاري در نظام بانكي كشور از طريق دسته چك شناخته مي شود. چك هاي عهده بانك سامان علاوه بر آن كه مانند چك هاي عهده ساير بانك ها در حكم اسناد لازم الاجرا بوده و از طريق اتاق پاياپاي قابل وصول هستند، مطابق با قوانين بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران از خدمات روز بانكداري مدرن نيز بهره مند بوده و امكانات ويژه اي در اختيار شما قرار مي دهد.
    *   شرايط افتتاح حساب جاری
حساب جاري بانك سامان براي اشخاص حقيقي و حقوقي قابل افتتاح مي باشد. براي گرفتن دسته چك پس از اعلام درخواست از جانب شما ،‌در وهله اول بانك اقدام به اخذ استعلام از بانك مركزي نموده و پس ازدريافت پاسخ استعلام مبني بر نداشتن چك برگشتي و يا رفع سوء اثر چك هاي گذشته، بانك مدارك شناسايي فردي و شغلي شما را دريافت نموده و با تاييد رييس شعبه دسته چك شما حداكثر پس از دو روز آماده خواهد شد. در خصوص اشخاص حقوقي اساسنامه، روزنامه رسمي و معرفي امضاء داران شركت ضروري است.
    *   اعتبار در حساب جاری
   در گردش نقدينگي شما که اهل داد و ستد هستيد به رغم برنامه ريزي دقيق و منظم، لحظاتي وجود دارد که درآمدها و هزينه هاي تحقق يافته از نظر زماني پاسخگوي يکديگر نمي باشند. به همين منظور بانک سامان خدمات اعتبار در حساب جاري که نوعي تسهيلات کوتاه مدت مي باشد را براي شما در نظر گرفته است. خدمات اعتبار در حساب جاري اين امکان را به شما عضو خانواده مالي سامان مي دهد تا کسري نقدينگي کوتاه مدت خود را به آسودگي برطرف نموده و از برگشت چک هاي خود جلوگيري نماييد. اين اعتبار با وثيقه و تا سقف معيني كه تابع عملكرد مالي شما در بانك سامان است اعطاء مي گرددو كار مزد آن به صورت روزشمار و بر مبناي مانده بدهي هر روز حساب مي شود. اين خدمات براي اشخاص حقيقي و حقوقي قابل پرداخت است.
    *   امنيت حساب جاری
بانك سامان به منظور امنيت چك هاي صادره شده توسط شما، تدابير ويژه اي در نظر گرفته و امكان هر نوع سوء استفاده را به صفر رسانده است. شما مي توانيد هنگام در خواست دسته چك براي هر برگ چك صادره سقف مالي تعيين نماييد. همچنين در صورت استفاده از خدمات اينترنت بانك و تلفن بانك سامان شما مي توانيد مبلغ چك هاي صادره خود را در مركز اطلاعات بانك سامان ثبت نماييد. در اين صورت بانك ابتدا مبلغ چك را از مركز استعلام و چك را نقد نماييد. در صورت فقدان يا سرقت دسته چك نيز بانك يا صاحب دسته چك مي تواند چكهاي مفقودي يا سرقت شده را مسدود نمايد.
    *   قابليت وصول در کليه شعب
بهره مندي از شعب آنلاين و استفاده از سيستم مكانيزه بانكي، اين امكان را براي شما فراهم نموده است تا بتوانيد در هر كجاي ايران و بدون از دست دادن زمان چك هاي خود را هنگام مراجعه به هر يك از شعب بانك سامان نقد كنيد. دارنده حساب جاري سامان هنگام صدور چك مي تواند با اطمينان بگويد: اين چك در تاريخ درج شده وصول مي شود.
   *  حساب پشتيبان
حساب پشتيبان بانک سامان به شما اين امکان را مي دهد تا پولي هميشه بيدار و درآمد زا داشته باشيد. شما مي توانيد با معرفي سپرده کوتاه مدت خود به عنوان پشتيبان حساب جاري علاوه بر سود روز شمار سپرده كوتاه مدت، در صورت لزوم از موجودي سپرده كوتاه مدت براي جبران كسر موجودي حساب جاري و پاس شده چك هاي خود استفاده نماييد. با چنين سرويسي علاوه بر پس انداز وجوه مازاد بر نياز شما و تعلق سود به آن، از برگشت چک هاي شما نيز جلوگيري مي شود.

سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت سپرده سرمايه گذاري كوتاه مدت بانك سامان اين امكان را براي شما فراهم نموده است تا به ميزان سرمايه خود در سود حاصل از سرمايه گذاري هاي اقتصادي بانك سامان بهره مند شويد. سپرده كوتاه مدت عادي سپرده اي است كه واريز و برداشت وجه در هر روز، به هر ميزان و در هر كجا را براي شما امكان پذير نموده و شما از سود روزشمار مانده حساب خود در پايان هر ماه و در تاريخ مورد نظرتان، به صورت علي الحساب، برخوردار مي شويد و در پايان سال مالي،‌ سود قطعي با توجه به ميزان سود بانك به حساب شما واريز مي گردد.
شما مي توانيد به دلخواه از ابزارهاي سامان كارت برا ي برداشت وجه و تلفن بانك، ‌اينترنت بانك ، موبايل بانك و سامان كارت براي كنترل گردش حساب و انتقال وجه بين حساب هاي نزد بانك سامان استفاده كنيد.

سپرده هاي سرمايه گذاري بلند بانك سامان با ارائه سود رقابتي به سرمايه هاي شما و شيوه عادلانه محاسبه و پرداخت سود مشاركت، سعي درجذب سرمايه هاي جاري و سرمايه گذاري آن درطرح هاي اقتصادي جهت رونق اقتصادي كشور و كاهش آثار زيانبار بازارهاي مالي غير مجاز دارد
سپرده هاي سرمايه گذاري بلند مدت شامل سرمايه گذاري هاي يك ساله، دوساله، سه ساله، چهار ساله و پنج ساله مي باشد.
از نكات قابل توجه در سرمايه گذاري بلند مدت سامان، انتخاب روز پرداخت سود علي الحساب به سپرده شما در روز مورد نظر و حساب مورد نظر شما مي باشد.
همچنین شما می توانید در قالب یکی از عقود مضاربه یا مشارکت مدنی و در رهن قرار دادن برگ سپرده بلندمدت نسبت به دریافت تسهیلات تا سقف 75 تا 80 درصد مبلغ سپرده با نرخ " 4 درصد به اضافه نرخ سود علی الحساب سپرده " اقدام نمایید.
   تسهيلات بر روی سپرده مشتريان بانک در قالب عقود مضاربه و مشارکت مدنی می باشد.
در صورت فسخ حساب سپرده سرمايه گذاري بلند مدت قبل از سررسيد سود پرداختي به شما با توجه به مدت توقف سپرده نزد بانك پرداخت خواهد شد. همچنين علاوه بر رعايت شرايط عمومي، در صورت عدم مراجعه شما به بانك در زمان انقضاء سررسيد، سپرده تمديد شده تلقي مي گردد.

سپرده بلندمدت توشه سپرده بلند مدت توشه محصولی است که در زمره سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت طبقه بندی می گردد و بانک می کوشد با مدیریت وجوه متعلق به هر سپرده گذار از طریق تبدیل مبالغ سپرده گذاری شده به انواع سپرده های مدت دار، سود متعلقه به سپرده را در سررسید آن حداکثر نماید. این نوع سپرده دارای مشخصات و ویژگیهای زیر می باشد:
    * قابل افتتاح در انواع دو، سه، چهار و پنج ساله می باشد.
    * جهت کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی (با در نظر گرفتن شرایط عمومی افتتاح سپرده مدتدار) قابل افتتاح است.
    * پرداخت سود علی الحساب سپرده بصورت یکجا در پایان مدت سپرده گذاری صورت می پذیرد.
    * واریز وجه طی دوره سپرده گذاری (اعم از مستمر یا غیر مستمر) به آن مجاز نبوده و لیکن امکان فسخ قرارداد برای تمام یا بخشی از مبلغ سپرده امکانپذیر است.
    * در صورت تمایل سپرده گذار، قابلیت تجدید برای دوره های مشابه بعدی را دارا می باشد. بدیهی است تجدید سپرده بر مبنای تعرفه و نرخ سود این گروه سپرده ها در تاریخ تجدید صورت می پذیرد.
نحوه محاسبه سود و مبلغ کل بازده در پایان مدت سپرده گذاری در سپرده های "توشه" بطور خلاصه به شرح زیر اعلام می گردد:
    *       در روز افتتاح سپرده توشه، بابت مبلغ سپرده گذاری شده اولیه، یکی از انواع سپرده های بلندمدت عادی (که مدت آن متناظر با مدت سپردة توشه مورد درخواست مشتری تعیین میگردد) بطور مجازی و توسط سیستم نرم افزاری بانک ایجاد می گردد.
    *       پس از سپری شدن یکماه، سود ناشی از سپرده گذاری فوق به سپرده بلندمدت دیگری تبدیل می شود که مدت سپرده آن بر اساس مدت باقیمانده تا پایان قرارداد سپرده توشه تعیین می گردد؛ به نحوی که سپرده مذکور حداکثر تا پایان مدت قرارداد سپرده توشه سررسید شود. این فرآیند در مقاطع ماهانه بعدی و بابت سود ناشی از کلیه سپرده های افتتاح شده مرتبط با سپرده توشه ادامه می یابد. لازم به ذکر است این سپرده ها بطور مجازی توسط سیستم نرم افزاری بانک ایجاد میگردد و لذا نیازی به دخالت متصدیان جهت افتتاح نداشته و نیز توسط آنان قابل مشاهده نخواهد بود.

سپرده بلند مدت سامان آتیه سپرده بلند مدت سامان آتیه از انواع سپرده های سرمایه گذاری بلند مدت محسوب میشود. بانک با سپرده گذاری مکرر وجوه متعلق به سپرده گذاران در انواع سپرده های بلندمدت و کوتاه مدت عادی بیشترین سود را عاید آنان می نماید. این نوع سپرده، در واقع سبدی از انواع سپرده های سرمایه گذاری مدت دار محسوب میگردد که همگی به هم مرتبط می باشند. به عبارت دیگر، بانک طبق مجوزی که از سپرده گذار دریافت میکند (قرارداد سامان آتیه)، وجوه حاصل از پرداختهای مستمر یا موردی وی را به همراه سود علی الحساب سپرده های مرتبط با سامان آتیه، در یکی از انواع سپرده های سرمایه گذاری مدت دار که نوع آن با توجه به مدت باقیمانده تا پایان قرارداد تعیین می گردد، سپرده گذاری می نماید.
مشخصات و ویژگیهای این نوع سپرده به شرح زیر می باشد:
    *    قابل افتتاح با مدت حداقل 60 ماه می باشد.
    *    جهت کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی (با در نظر گرفتن شرایط عمومی افتتاح سپرده مدتدار) قابل افتتاح است.
    *  پرداخت سود علی الحساب سپرده بصورت یکجا در پایان مدت سپرده گذاری صورت می پذیرد.
    *    واریز وجوه بصورت مستمر یا موردی طی دوره سپرده گذاری به هر مبلغ در آن مجاز است. جهت واریز مستمر وجوه، سپرده گذار می تواند طبق قرارداد سپرده سامان آتیه به بانک مجوز دهد تا در مقاطع ماهانه مبلغ مشخصی را از هر یک سپرده های وی (کوتاه مدت و یا قرض الحسنه پس انداز) برداشت نماید.
    *  فسخ قرارداد سامان آتیه بصورت کامل و یا بستن تعدادی از سپرده های مرتبط با آن امکانپذیر است.
 به طور اختصار، عملیات اجرايی بانک در رابطه با سپرده بلند مدت سامان آتیه به شرح زیر قابل توضیح است:
    *   در روز افتتاح سپرده بلند مدت سامان آتیه، یکی از انواع سپرده های بلندمدت عادی بانک به مبلغ افتتاحیه و به نام مشتری افتتاح می گردد. مدت این سپرده متناظر با مدت قرارداد سامان آتیه تعیین میگردد. بعنوان مثال، اگر مشتری درخواست سپردة سامان آتیه به مدت 15 سال را داشته باشد، سپرده ای که در روز افتتاح برای وی افتتاح میگردد، بلند مدت 5 ساله است. سپرده های بلند مدت مرتبط با سپرده سامان آتیه با اجرای عملیات پایان روز کاری در سیستم نرم افزاری بانک و توسط مسئولین شعبه، افتتاح میگردد. بنابراین بمنظور حفظ منافع مشتری دقت در اجرای عملیات پایان روز کاری و اطمینان از صحت انجام آن حائز اهمیت است.
    *    در نخستین ماه پس از افتتاح سپرده، وجوه واریز شده توسط مشتری و سود ناشی از سپرده بلند مدت افتتاح شده به سپرده بلندمدت دیگری تبدیل می شود که مدت سپرده مذکور بر اساس مدت باقیمانده تا پایان قرارداد     سامان آتیه تعیین می گردد؛ به نحوی که سپرده افتتاح شده حداکثر تا پایان مدت قرارداد سامان آتیه سررسید شود. این فرآیند تا پایان مدت سپرده و در مقاطع ماهانه بعدی بابت مجموع وجوه واریزی و نیز سود کلیه سپرده های مرتبط بصورت خودکار تکرار خواهد شد. ضمناً این سپرده ها قابلیت مشاهده در سیستم نرم افزاری بانک را دارا می باشند.
    *  نرخ سود سپرده سامان آتیه بر اساس نرخهای مرتبط با سپرده های بلندمدت عادی (یک، دو، سه، چهار و پنج ساله) و نرخ سپرده های کوتاه مدت محاسبه میگردد.
    *  هر یک از سپرده های بلند مدت مرتبط در سررسید و با انجام عملیات پایان روز شعبه، بصورت خودکار بسته  می شوند.
 تبصره: در صورتیکه تا پایان مدت کل قرارداد، بیش از یکسال باقی مانده باشد،  با وجوه حاصل از بستن سپرده های سررسید شده، سپرده بلندمدت دیگری افتتاح خواهد شد و در صورتیکه تا پایان مدت قرارداد کمتر از یکسال باقی مانده باشد، وجوه حاصله مشمول نرخ سود سپرده کوتاه مدت عادی خواهند بود.
    *  شرایط و نرخ سود سپرده های سرمايه گذاری بلند مدت مرتبط با سپردة سامان آتیه، طبق آخرین شرایط و نرخ سود سپرده های بلند مدت در بانک تعیین میگردد. لذا با تغيير نرخ سود يا شرایط پرداخت سود سپرده های سرمايه گذاری بلندمدت در بانک، سپرده سامان آتیه نیز متاثر خواهد گردید. این موضوع، می بایست در زمان افتتاح این قبیل سپرده ها به متقاضیان اطلاع رسانی گردد. مزیت این نوع سپرده ها، این است که مشتری مدیریت وجوه خود را به بانک واگذارنده نموده و اطمینان حاصل می نماید که بانک با وجوه متعلق به وی، در اولین فرصت ممکن، بهترین سپرده بلند مدت را با توجه به شرایط و تعرفه های جاری افتتاح می نماید و  در نتیجه بیشترین سود بانکی را بدست خواهد آورد.

خواندن 5349 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « بانک سرمايه بانک رفاه »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه