بانک نمونه

bnr
             

ی12152019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو بررسی لوگوی بانک ها لوگو بانک ملی
جمعه, 10 آبان 1392 19:31

لوگو بانک ملی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

alt

آرم بانک ملی ایران که تداعی کننده مبارزات طولانی این ملت تاریخ ساز با استعمار گران وسمبلی از  استقلال مالی کشوربا هشتاد و سه سال قدمت است ؛ تلفیقی از خالق هستی ؛ بانکداری بر مبنای اصول شرعی و غیر ربوی و شکوفائی اقتصادی مي باشد و به طریق اولی تبلور نکات حائز اهمیت ذیل است :
1- اراده و عظمت و قدرت  باریتعالی ( با نشان الله ) بر حیات و فعالیت نوع بشر حاکمیت دارد و هیچ عملی خارج از حوزه مقدرات الهی میسر نیست .
2- گندم به عنوان قوت غالب و یک محصول استراتژیک ؛ نمادی از شکوفائی اقتصادی است که پایه و مبنای سایر تولیدات تعبیر شده است و افزایش و گسترش این محصول در گرو بکارگیری سرمایه و تامین منابع مالی توسط موسسه عظیم و شرافتمند بانک ملی ایران دیده شده است .
3- شاخه زیتون نشان بر این است که هرفعالیت  اقتصادی تنها در محیطی امن و عاری از هرج و مرج و آشفتگی میسر است . ضمن اینکه ایجاد انگیزه و  حس اعتماد بیشتر در خصوص سرمایه گذاری و سپرده گذاری در بانک ملی ایران را از نگاه مشتریان به دنبال دارد
نتیجتا تلفیقی از قدرت لایزال الهی و اراده بشری که ماحصل آن شکوفایی اقتصادی ؛ امنیت مالی و سرمایه گذاری مطمئن در بانک بزرگ ملی ایران میباشد توجیه کننده آرم بانک از منظر معنا و محتوا است . در یک عبارت کوتاه این برند به همه ایرانیان میگوید سرمایه گذاری در این بانک نیاز به اندیشیدن . نگران شدن و چرتکه انداختن ندارد .{jcomments on}
 آرم بانک به زبان خرد میگوید:
ما درکنار شما هستیم برای مسیری طولانی. برای موفقیتی ماندگار . ما عاشق مشتریانمان هستیم . ما از نقاط قوت مان برای ارائه ارزش به مشتری استفاده میکنیم.
**********************************************************
معرفی لوگوی جدید بانک
alt

آرم هر موسسه و سازمان مهم‌ترین نماد آن محسوب می‌گردد و به گونه‌ای با آن رفتار می شود که بعد از مدتی، هاله‌ای از قداست و احترام، دور آن کشیده می شود تا کارکنان و مشتریان با دیده عزت و اعتبار به آن بنگرند. به همین دلیل است که معمولاً در بهترین شکل، طرح و رنگ تهیه شده و در بهترین مکان‌ها قرار داده می‌شود و به عنوان امضای موسسه، از رواج و اعتبار خاصی برخوردار می‌شود.


بانک ملی ایران یکی از قدیمی ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور است که از سال‌های آغازین فعالیت خود با توجه به شرایط روز، آرم خاصی را طراحی و مورد استفاده قرار داده است، به علت شرایط آن دوران و علایق هموطنان و نظام حکومتی وقت این آرم از چند نماد زیر تشکیل و طراحی شده بود:
بیضی وسط آرم از طرح بیضی سپرهای سربازان هخامنشی گرفته شده است.
خوشه گندم در سمت چپ و برگ‌های زیتون در سمت راست.
طرح مبارزه داریوش با گاو بالدار از طرح‌های هخامنشی در وسط بیضی
لوح نوشته بانک ملی ایران به خط نستعلیق در بالای آرم.
سه خط در پایین و داخل بیضی برای ایجاد ثبات در طرح و به عنوان پایه طرح داریوش و گاو بالدار بکار رفته است.

معمولاً در طراحی آرم در سنوات گذشته از نوعی رنگ آبی و سرمه‌ای استفاده می‌شد که در چاپخانه‌ها و نزد طراحان به « آبی سلطنتی» معروف است. این رنگ اگر چه نوعی شکوه و عظمت را در ذهن متبادر می‌کند ولی رنگی سرد محسوب می شود. این رنگ در آن دوران در طراحی آرم‌های متعدد و تابلوهای مختلف از جمله بیمه ایران، هواپیمایی کشوری، بانک صادرات، دانشگاه تهران و … بکار گرفته شد.
پس از پیروزی انقلاب اسلامی نماد به عنوان آرم دولت جمهوری اسلامی ایران به تایید رسید و سازمان‌ها و موسسات دولتی از جمله بانک ملی ایران برای استفاده از این طرح مجاز شناخته شدند. به همین دلیل نقش داریوش و گاو بالدار از وسط آرم برداشته و آرم جمهوری اسلامی ایران بدون هیچ تغییر دیگری، جایگزین آن شد.
اینک آرم بانک ملی ایران که قدمتی طولانی دارد با اصلاحات اندکی، بهسازی شده و در معرض دید همگان قرار گرفته است. 

در آرم جدید سعی شده است به جای رنگ‌های سرد، از رنگ‌های گرم استفاده شده تا بر جذابیت طرح افزوده و در جذب نگاه مردم بهتر عمل نماید.
آرم جمهوری اسلامی ایران در پرچم رسمی کشور قرمز است و در آرم بانک نیز به همین رنگ بکار رفته است.
سعی شده است خوشه گندم و برگ‌های زیتون به رنگ‌های گرم و حتی‌الامکان طبیعی خود در آرم بکار روند.
برخی از اضافات در طراحی، پاکسازی و ساده‌سازی شده است تا به ذهن‌سپاری آرم و بکاربردن آن در مکان‌های مختلف (مثل تابلو – سربرگ و …) راحت باشد.
  تعداد گلبرگ‌های خوشه گندم و برگ‌های زیتون یکسان‌ شده است.
  پرچم‌های خوشه گندم به همراه پیچش روبان و … حذف شده است.
  رنگ‌های زرد و قرمز علاوه بر زیبایی و جذابیت خاص خود در شب نیز از دید بهتری برخوردارند و با کمترین نوری که به آن تابیده می‌شود ازمسافت‌های دورتر نیز قابل مشاهده است.

خواندن 3154 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 05 تیر 1393 22:35
محتوای بیشتر در این بخش: « لوگو بانک صادرات

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه