بانک نمونه

bnr
             

ی12152019

Last updateج, 13 اکتبر 2017 10pm

Back شما اینجا هستید: خانه آرشیو انواع وام ها

انواع وام ها (74)

 

به گزارش بانک نمونه به نقل از فارس، سيد محمد كريمي مديرعامل صندوق مهرامام رضا با بيان اينكه مرحله اول ثبت نام كارجويان از امروز 16 خرداد ماه آغاز شد،‌ گفت: امسال با همت دولت و افرايش منابع صندوق 200 هزار شغل ايجاد خواهد شد.
وي هفته گذشته نيز در جمع خبرنگاران به تشريح جزئيات اين طرح پرداخته و با بيان اينكه در راستاي اجراي مصوبه شوراي عالي اشتغال امسال يك ميليون و 100 هزار شغل ايجاد خواهد شد، اظهار داشت: براي اجرا و تحقق اين هدف امسال جوانان و زنان سرپرست خانواده اولويت صندوق براي ايجاد اشتغال هستند.
وي ادامه داد: در سال گذشته با وجود 30 هزار فرصت شغلي صندوق توانست 130 هزار شغل در كشور ايجاد كند كه امسال اين ميزان با در نظر گرفتن 70 هزار فرصت شغلي به سه برابر افزايش يافته است.
مديرعامل صندوق مهر امام‌رضا(ع) با بيان اينكه در سال جديد 200 هزار شغل توسط اين صندوق ايجاد مي‌شود، گفت: آغاز رسمي ثبت‌نام از كارجويان به مدت يك هفته از روز يكشنبه ساعت 8 صبح 16 خرداد ماه شروع شد.
اين مقام مسئول افزود: در روز اول و دوم، ثبت‌نام از ساعت 8 تا 20 بعدازظهر خواهد بود و از روز سوم همزمان با ثبت‌نام كه از ساعت 14 تا ساعت 22 خواهد بود بررسي درخواست‌هاي كارجويان نيز در دستور كار قرار خواهد گرفت.
به گفته كريمي روش ثبت‌نام و نوع مشاغل ارائه شده در سامانه طبق مصوبه مجلس در 150 رشته مشاغل خرد و خانگي است كه براي آنها تا سقف 5 ميليون تومان تسهيلات پرداخت مي‌شود.
وي با بيان اينكه تسهيلات مشاغل خويش‌فرما و خوداشتغالي افزايش يافته است، گفت: براي اين مشاغل تا سقف 15 ميليون تومان پرداخت مي‌شود و هم‌چنين براي طرح‌هاي كارآفريني با ايجاد اشتغال براي 10 نفر كه توسط نخبگان و مبتكران صورت مي‌گيرد تا سقف 100 ميليون تومان پرداخت مي‌شود.
كريمي در مورد مشاغل تعاوني و كارفرمايي تصريح كرد: با بكارگيري 10 نفر كارگر در اين مشاغل تا سقف 100 ميليون تومان پرداخت مي‌شود كه اين موضوع در راستاي توسعه فرهنگ تعاوني‌ها خواهد بود.
مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) كارمزد تسهيلات پرداخت شده توسط اين صندوق را 4درصد عنوان كرد و گفت: اين ميزان كارمزد براي تسهيلات صندوق يك ويژگي محسوب مي‌شود و نيز برگشت اقساط آن به مدت پنج سال است.
وي ادامه داد: براي هزينه كرد تسهيلات و اختصاص درصدهاي تسهيلات پرداختي تفكيك شده 35 درصد براي تهيه مكان، 45درصد براي تجهيزات و 20 درصد براي سرمايه در گردش اختصاص خواهد يافت.
به گفته اين مقام مسئول كارجويان با ثبت‌نام در سايت اينترنتي اين صندوق با نام www.mehrereza.ir كد رهگيري دريافت خواهند كرد تا بتوانند از اين طريق در هر جاي كشور از مشاوران صندوق راهنمايي دريافت كرده و هم‌چنين با تطبيق مدارك‌شان با واقعيت در سامانه تا 60 درصد كار افراد بررسي شود.
وي ادامه داد: بعد از اين مرحله بازرسي و تحقيق محلي شروع خواهد شد كه فرآيند آن 45 روز تا 2 ماه است.
كريمي با بيان اينكه كارجويان جهت اطلاع از شرايط دريافت تسهيلات اشتغال مي‌توانند جهت دريافت آدرس پايگاه اطلاع‌رساني براي ثبت‌نام عدد يك را به شماره پيامك 10000088 ارسال و هم‌چنين جهت اطلاع از شرايط عمومي و شرايط اختصاصي براي دريافت تسهيلات اشتغال به ترتيب عدد 2 و 3 را به پيامك فوق ارسال نمايند.
كريمي با بيان اينكه صندوق مهر امام رضا(ع) به ايده و طرح‌هاي با صرفه اقتصادي تسهيلات پرداخت مي‌كند، در مورد رويكرد صندوق در سال جديد اظهار داشت: حمايت از طرح‌هاي خانگي، خويش‌فرمايي و كارآفريني و تعاوني‌ها تا 10 نفر كاركن براي ايجاد زمينه 200 هزار فرصت شغلي جديد، حمايت از اشتغال روستايي با تحت پوشش قرار دادن جهت اشتغال مولد در روستاها با اختصاص 2 هزار ميليارد ريال اعتبار به منظور ايجاد 20 هزار شغل از جمله رويكردهاي اين صندوق است.
وي ادامه داد: كاهش مدت زمان پرداخت تسهيلات و استفاده از روش جديد ثبت‌نام ارائه خدمات مشاوره و راهنمايي شغلي جهت انتخاب ايده مناسب براي سرمايه‌گذاري و تمركززدايي و تفويض اختيار به استان‌ها و شهرستان‌ها از ديگر رويكردهاي جديد صندوق است.
كريمي نظارت مستمر جهت ايجاد اشتغال پايدار به صورت سه بار درسال را از رويكردهاي جديد صندوق دانست و عنوان كرد: آسان‌سازي ضمانت براي متقاضيان صندوق، افزايش سقف وام‌هاي پرداختي متناسب با نوع طرح ارائه شده و جمع‌آوري منابع مردم از طريق شعب صندوق‌ و بانك‌هاي عامل از ديگر برنامه‌هاي صندوق مهر امام رضا(ع) است.
مديرعامل صندو ق مهر امام رضا(ع) در مورد شرايط عمومي متقاضيان صندوق گفت: دارا بودن شرايط سني بين 18 تا 50 سال، داشن كارت پايان خدمت و يا معافيت دائم براي آقايان، داشتن انگيزه و توانايي لازم براي راه‌اندازي كسب و كار و ارائه مجوز از دستگاه‌هاي ذي‌صلاح جهت انجام كسب و كارهايي كه نياز به مجوز دارند از جمله شرايط عمومي متقاضيان است.
وي ادامه داد: داشتن مهارت و تجربه لازم براي شروع و راه‌اندازي كسب و كار، داشتن مدرك دانشگاهي فني مرتبط با كسب و كار انتخابي و فاقد شغل دائمي و صنفي بودن از ديگر شرايط عمومي متقاضيان است.
وي در مورد شرايط اختصاصي بانوان براي برخورداري از وام صندوق مهر امام رضا(ع) تصريح كرد: فوت همسر، جدايي از همسر، شوهر زنداني طويل‌المدت، شوهر داراي بيماري خاص كه توانايي انجام كار و تأمين مايحتاج ضروري خانوار خود را ندارد، شوهر از كار افتاده و ناتوان از انجام كار (جزء دهك‌هاي پايين درآمدي باشند) شوهر معتاد و ناتوان از انجام كار،‌ شوهر كارگر روزمزد و فصلي و نيز دختران مجردي كه به تنهايي زندگي مي‌كنند از شرايط اختصاصي بانوان براي دريافت تسهيلات است.
كريمي با اشاره به اينكه صندوق به دنبال احياي نظام استاد شاگردي در پرداخت تسهيلات براي ايجاد اشتغال است، خاطرنشان كرد: فردي كه طي ساليان گذشته شاگرد بوده است، مي‌تواند با ارائه سابقه از تسهيلات اشتغال استفاده كند.
اين مقام مسئول با بيان اينكه وثيقه ملكي از وام‌هاي 30 ميليون به بالا دريافت خواهد شد، گفت: اين صندوق پيشنهاد ايجاد فراكسيون قرض‌الحسنه را در مجلس به كميسيون اجتماعي ارائه كرده است.
وي ادامه داد: بر اساس مصوبه هيات امناي صندوق مهر امام رضا (ع) با حضور رئيس جمهور قرار شد يك روز در تقويم رسمي كشور به نام روز قرض‌الحسنه نام‌گذاري شود تا از اين طريق بتوان فرهنگ غني قرض‌الحسنه با آسان شدن پرداخت تسهيلات توسعه داد.
در اين نشست كريمي در پاسخ به سوالي مبني بر محدود بودن زمان ثبت‌نام براي كارجويان اظهار داشت: تجربه اين صندوق نشان داده است، كه افراد ثبت‌نام كننده مي‌توانند به راحتي در سايت صندوق ثبت‌نام كرده و هم‌چنين با حضور همكاران در ساعت‌هاي اعلام شده از بروز هرگونه مشكل سيستم و افزايش حجم بار ترافيكي سايت جلوگيري كنند.
وي ادامه داد: اميدواريم 200 هزار شغل بر حسب منابع صندوق كه از طريق دولت، برگشت تسهيلات پرداختي و منابع مردمي است بتوان ايجاد كرد.
به گفته كريمي ميزان اعتبار اختصاص يافته در مرحله اول ثبت‌نام براي ايجاد اشتغال 400 ميليارد تومان است كه به ميزان 800 ميليارد تومان از متقاضيان كار ثبت‌نام خواهد شد.
مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) در مورد پرداخت تسهيلات مسكن به جوانان و زنان سرپرست خانوار، گفت: صندوق فعلا قصد ورود به اين زمينه را ندارد و طي موافقت‌نامه‌اي با وزارت مسكن و شهرسازي 50 هزار ميليارد تومان از منابع دولت و صندوق در بانك مسكن گذاشته شده كه از اين طريق متقاضيان تا سقف 75 هزار ميليارد تومان با عامليت وزارت مسكن از اين تسهيلات استفاده كنند.
وي در پاسخ به خبرنگار فارس در مورد موازي‌كاري ارائه تسهيلات اشتغال به زنان سرپرست خانوار توسط صندوق مهر و كميته امداد امام خميني(ره) اظهار داشت: بسياري از افراد براي ايجاد اشتغال به سراغ كميته امداد نمي‌روند و معمولا افرادي كه اين صندوق به آنان تسهيلات پرداخت مي‌كند تحت پوشش كميته امداد و بهزيستي نيستند و هم‌چنين افرادي كه تحت پوشش كميته امداد هستند با امضاء تفاهم‌نامه‌اي مي‌توانند از منابع صندوق براي ايجاد اشتغال بدون هيچ محدوديتي استفاده كنند.
به گفته مديرعامل صندوق مهر امام رضا(ع) تنفس بازپرداخت تسهيلات اشتغال در زمينه كشاورزي بين سه تا 9 ماه است.
وي با بيان اينكه موجودي سرمايه ثبتي صندوق 1600 ميليارد تومان به غير از اعتبارات امسال دولت است، گفت: معوقات اين صندوق از تسهيلات پرداختي 12 تا 15 درصد است كه اميدواريم با ترويج فرهنگ قرض‌الحسنه در كشور بتوان اين معوقات را كاهش يابد.

1-   تسهيلات 80 ميليون ريال صرفا براي تكميل واحدهاي نيمه ساخته مجتمع سازان(سازندگان دو واحد به بالا) در تمامي استانها (به جز استان تهران) اعطا مي شود.

2-    تسهيلات در چارچوب عقد مشاركت مدني واقعي ( بر اساس نرخ سود بازده مورد انتظار بانك ) پرداخت مي شود.
3-    پرداخت تسهيلات صرفا به واحدهايي كه حداقل 60 درصد پيشرفت فيزيكي و حداكثر 80 درصد پيشرفت فيزيكي داشته باشد امكان پذير است.
4-     هيچ گونه تسهيلاتي از بانكهاي كشور (بانك مسكن و ساير بانكها) بابت ساخت طرح مورد نظر دريافت نشده باشد .
5-    متقاضي نبايستي چك برگشتي داشته باشد.
6-    در صورت داشتن بدهي معوقه به شبكه بانكي (بانك مسكن و ساير بانكها) پرداخت تسهيلات امكان پذير نمي باشد.
7-   ملك مورد نظر مي بايستي قابل ترهين باشد.
8-    هيچ كدام از واحدهاي معرفي شده توسط متقاضي ، پيش فروش نشده باشد.
9-     اعطاي تسهيلات و فق مقررات، صرفا به مالكين واقعي مقدور مي باشد.
10-    در صورت داشتن خلافي، امكان پرداخت تسهيلات ميسر نيست.
11-    داشتن حساب جاري يا قرض الحسنه پس انداز الزامي است.
*توضيح : در صورت نداشتن حساب مي بايستي قبل از ثبت نام در يكي از شعب بانك مسكن (ترجيحا نزديكترين شعبه به محل طرح) اقدام به افتتاح حساب نماييد.
12-    در صورت داشتن تمامي  شرايط فوق و به منظور ثبت نام، نسبت به واريز مبلغ يكصد هزار ريال به حساب جاري 8/8855 قابل پرداخت در كليه شعب بانك مسكن اقدام نماييد.
13-    درصورت ثبت نام و تكميل فرم امكان هيچ گونه اصلاح و ويرايش وجود ندارد لذا تاكيد مي شود قبل از ثبت نام از صحت اطلاعات وارد شده اطمينان يابيد.
14-    پس از انجام ثبت نام و ذخيره اطلاعات و اعلام كد رهگيري براي انجام مراحل بعدي ، كدرهگيري را نزد خود نگه داريد
15-    درصورت هرگونه ابهام و يا سوال با مركز مشاوره و اطلاع رساني بانك مسكن با شماره 1830 در تهران و 66749001 -021 در شهرستانها تماس حاصل فرماييد.
16-    مهلت ثبت نام از 10 اسفند لغايت 17 اسفند ماه مي باشد
توجه : مهلت ذكر شده قابل تمديد نخواهد بود.

ساير نكات:
1-پرداخت تسهيلات بانك حداكثر 80 ميليون ريال به ازاي هر واحد خواهد بود و بايد با اعطاي اين تسهيلات طرح به اتمام برسد.
2-رسيدگي به درخواست ها با توجه به شرايط فوق و بدون ايجاد هرگونه تعهدي تابع مقررات بانك خواهد بود.
3-الويت اعطاي تسهيلات در حد سهميه استان (متناسب با جمعيت استان ) با متقاضياني است كه تعداد واحد كمتري داشته باشند.
توجه : در صورتيكه فرم درخواست ناقص و يا پس از انجام بررسي هاي لازم درخواست متقاضيان مطابق شرايط اعلام شده نباشد  هيچ گونه اقدامي از طرف بانك به عمل نخواهد آمد.در هر صورت تكميل اين فرم تعهدي را براي بانك ايجاد نمي نمايد.
 
 
متقاضيان استفاده از اين تسهيلات جهت ثبت نام مي توانند از ساعت 12  روز شنبه مورخ 10  اسفند ماه سال جاري تا تاريخ  17/12/87 با مراجعه به سايت بانك مسكن به آدرسwww. Bank – maskan. ir   فرم در خواست را تكميل و براي پيگيري مراحل بعدي كد رهگيري خود را دريافت نمايند.

بانک سرمایه با هدف کمک به اقشار مختلف جامعه، برای تهیه کالاهای مصرفی بادوام ساخت داخل اقدام به اعطای تسهیلات مشارکت مدنی می نماید.
الف ) مفاهیم و تعاریف :
1.    کالاهای ساخت داخل به محصولاتی اطلاق می شود که فرآیند ساخت، تولید و مونتاژ آن در داخل کشور انجام می گردد.
2.    کالاهای مصرفی با دوام، کالایی است که بطول مداوم مورد استفاده قرار می گیرد و طول عمرمفید مورد انتظار آنها حداقل یکسال است.
3.    کالاهای مصرفی بادوام موصوف شامل فرش ( انواع ماشینی و دستی )، بخاری، ماشین لباسشویی، رایانه، دوچرخه، تلویزیون، یخچال، فریزر، ویدئو، ضبط صوت، اجاق گاز، جاروبرقی، کولر، آبگرمکن و چرخ خیاطی می باشد.
تبصره: سایر کالاهای مشابه به تشخیص شعبه مربوطه، مشمول اعطای تسهیلات موصوف می گردد.
شرایط متقاضی
•    داشتن اهلیت قانونی
•    ارائه مدارک لازم و مورد قبول شعبه
شرایط اعطای تسهیلات
•    نوع عقد: مشارکت مدنی
•    نرخ سود: طبق تعرفه بانک
•    سقف تسهیلات اعطایی حداکثر مبلغ 100,000,000 (یکصد میلیون ) ریال و با توجه به قدرت بازپرداخت متقاضی تعیین می گردد.
•    مدت با روش واگذاری سهم الشرکه بانک : حداکثر 36 ماه.
•    اعطای تسهیلات با ارائه فاکتور رسمی فروشنده ( نمایندگی های مجاز تولید کنندگان کالاهای داخلی یا فروشگاههای مجاز کالاهای داخلی دارای شماره سریال و آدرس فروشنده) امکان پذیر خواهد بود که در این خصوص می بایستی میزان تسهیلات مصوب از طریق صدور چک بانکی در وجه فروشنده کالا انجام گیرد.
•    کالاهای مصرفی موصوف بایستی کالاهای نو و دست اول بوده و کالاهای دست دوم مشمول استفاده از تسهیلات نمی باشند.
•    وثائق تسهیلات مزبور به تشخیص شعبه مربوطه تعیین می گردد ( نظیر وثائق ملکی، اوراق مشارکت، سپرده بلندمدت و ...) لیکن حداقل بایستی سفته با امضای متقاضی با ضمانت یک نفر ضامن معتبر ( ازجمله مشتریان اعتباری بانک، کارمند رسمی دولت، کسبه معتبر و ... ) اخذ گردد.

بانک سرمایه با هدف کمک به اقشار مختلف جامعه، برای تهیه کالاهای مصرفی بادوام ساخت داخل اقدام به اعطای تسهیلات مشارکت مدنی می نماید.
الف ) مفاهیم و تعاریف :
1.    کالاهای ساخت داخل به محصولاتی اطلاق می شود که فرآیند ساخت، تولید و مونتاژ آن در داخل کشور انجام می گردد.
2.    کالاهای مصرفی با دوام، کالایی است که بطول مداوم مورد استفاده قرار می گیرد و طول عمرمفید مورد انتظار آنها حداقل یکسال است.
3.    کالاهای مصرفی بادوام موصوف شامل فرش ( انواع ماشینی و دستی )، بخاری، ماشین لباسشویی، رایانه، دوچرخه، تلویزیون، یخچال، فریزر، ویدئو، ضبط صوت، اجاق گاز، جاروبرقی، کولر، آبگرمکن و چرخ خیاطی می باشد.
تبصره: سایر کالاهای مشابه به تشخیص شعبه مربوطه، مشمول اعطای تسهیلات موصوف می گردد.
شرایط متقاضی
•    داشتن اهلیت قانونی
•    ارائه مدارک لازم و مورد قبول شعبه
شرایط اعطای تسهیلات
•    نوع عقد: مشارکت مدنی
•    نرخ سود: طبق تعرفه بانک
•    سقف تسهیلات اعطایی حداکثر مبلغ 100,000,000 (یکصد میلیون ) ریال و با توجه به قدرت بازپرداخت متقاضی تعیین می گردد.
•    مدت با روش واگذاری سهم الشرکه بانک : حداکثر 36 ماه.
•    اعطای تسهیلات با ارائه فاکتور رسمی فروشنده ( نمایندگی های مجاز تولید کنندگان کالاهای داخلی یا فروشگاههای مجاز کالاهای داخلی دارای شماره سریال و آدرس فروشنده) امکان پذیر خواهد بود که در این خصوص می بایستی میزان تسهیلات مصوب از طریق صدور چک بانکی در وجه فروشنده کالا انجام گیرد.
•    کالاهای مصرفی موصوف بایستی کالاهای نو و دست اول بوده و کالاهای دست دوم مشمول استفاده از تسهیلات نمی باشند.
•    وثائق تسهیلات مزبور به تشخیص شعبه مربوطه تعیین می گردد ( نظیر وثائق ملکی، اوراق مشارکت، سپرده بلندمدت و ...) لیکن حداقل بایستی سفته با امضای متقاضی با ضمانت یک نفر ضامن معتبر ( ازجمله مشتریان اعتباری بانک، کارمند رسمی دولت، کسبه معتبر و ... ) اخذ گردد.

طرح اقتصاد خانواده ( خرید کالاهای با دوام ساخت داخل)

به موجب این طرح، مشتریان با افتتاح یک فقره حساب سپرده سرمایه گذاری کوتاه مدت اقتصاد خانواده می توانند نسبت به دریافت تسهیلات خرید کالا های بادوام ساخت داخل شامل لوازم خانگی و همچنین خرید خودرو ساخت داخل استفاده نمایند.
الف - شرایط اعطای تسهیلات به متقاضیانی که تا پایان سال 1386 اقدام به افتتاح حساب نموده اند:
الف-1- مدت باز پرداخت تسهیلات حائزین شرایط استفاده از تسهیلات خرید لوازم خانگی از حداکثر سه سال به حداکثر دو سال و خرید خودرو ساخت داخل از حداکثر پنج سال به حداکثر چهار سال تقلیل می یابد .
الف-2- اخذ کد اعتباری از صاحب حساب و گیرنده تسهیلات در هنگام اعطای تسهیلات الزامی می باشد.
رعایت مفاد بند فوق برای افرادی که قبل از تاریخ 01/02/1386 نیز اقدام به افتتاح حساب نموده اند الزامی می باشد.
الف-3- افرادی که قبل از پایان سال 86 امتیاز لازم را کسب نموده و مبلغ مانده حساب آنها به کمتر از 5 میلیون ریال تقلیل یافته ، حداکثر تا تاریخ 15/02/1387 می بایست نسبت به دریافت تسهیلات اقدام نمایند ، در غیر اینصورت امتیاز مکتسبه آنها باطل می گردد.
الف-4- اشخاص حقوقی صرفاً تا تاریخ 15/02/1387 می توانند امتیاز لازم را کسب و بعد از تاریخ مذکور امتیازی به آنها تعلق نخواهد گرفت و حداکثر تا تاریخ یاد شده می توانند از تسهیلات استفاده نمایند.
الف- 5- متقاضیانی که تا پایان سال 1386 اقدام به افتتاح حساب نموده و تا پایان سال مذکور امتیاز لازم را کسب ننموده اند پس از کسب امتیاز ، در صورتی که مانده حساب به هر مبلغ کمتر از پنج میلیون ریال کاهش یابد ، مدت زمان استفاده از تسهیلات توسط مشتری 45 روز کاری از تاریخ اولین کاهش مزبور خواهد بود ، بدیهی است پس از طی مدت فوق امتیاز استفاده از تسهیلات باطل می گردد.
الف-6- سایر شرایط اعطای تسهیلات به متقاضیان مذکور ( افتتاح کنندگان حساب تا پایان سال 1386 ) کماکان به قوت خود باقی است .
ب – شرایط افتتاح حساب و اعطای تسهیلات به متقاضیانی که از ابتدای سال 1387 اقدام به افتتاح حساب نموده اند:
ب-1- حداقل موجودی جهت افتتاح حساب مبلغ 5.000.000 ریال می باشد.
ب-2- اشخاص حقوقی مجاز به افتتاح حساب کوتاه مدت طرح اقتصاد خانواده نمی باشند.
ب-3- حداقل زمان لازم جهت دریافت تسهیلات مدت " چهارماه " می باشد.
ب-4- میزان تسهیلات قابل پرداخت پس از گذشت حداقل چهار ماه از افتتاح حساب بشرح ذیل محاسبه می گردد:
میزان تسهیلات خرید خودرو قابل پرداخت در یک روز = یک دویست و دهم X حداقل مانده حساب درهر روز
میزان تسهیلات خرید لوازم خانگی قابل پرداخت در یک روز = یک صد و پنجاهم X  حداقل مانده حساب در هر روز
مجموع تسهیلات قابل پرداخت در هر روز = کل تسهیلات قابل پرداخت در یک دوره
ب-5- به هر مشتری حداکثر یک فقره تسهیلات خرید خودرو به مبلغ 000/000/50 ریال و یک فقره تسهیلات خرید لوازم خانگی به مبلغ 000/000/20 ریال پرداخت می گردد ، صاحب سپرده می تواند یک یا هر دو تسهیلات را دریافت کند.
ب-6- استفاده ازتسهیلات طرح اقتصاد خانواده اعم از خرید خودرو و لوازم خانگی صرفاً در یک شعبه امکان پذیر می باشد.
ب-7- واگذاری تسهیلات در محل شعبه صورت می پذیرد و انتقال امتیاز جهت اخذ تسهیلات به سایر افراد اعم از بستگان درجه یک و غیره، مجاز نمی باشد .
ب-8 – مدت باز پرداخت تسهیلات حداکثر 48 ماه جهت خودرو و 24 ماه جهت لوازم خانگی می باشد.

تسهیلات رفاه خانواده
 اين نوع تسهيلات در قالب عقود مبادله اي (فروش اقساطي يا جعاله)و با نرخ 13% در راستاي كمك به اقشار مختلف جامعه جهت رفع احتياجات ضروري، خريدكالاهاي اساسي، كالاهاي مصرفي با دوام و ساير موارد مرتبط و مشابه پرداخت ميگردد.

شرايط تسهيلات:
حداكثر مبلغ تسهيلات اعطايي به دارندگان حساب طرح رفاه خانواده مبلغ 100.000.000ريال  مي¬باشد.
•     مبناي اعطاي تسهيلات براساس محاسبه ميانگين مانده موجودي حساب پس انداز قرض الحسنه مشتري در دوره هاي زماني مشخص خواهد بود.
•     متقاضي مي بايست توان باز پرداخت تسهيلات را داشته باشد و تشخيص اعتبار سنجي متقاضي باموسسه مي¬باشد.
•     امكان انتقال ¬تسهيلات طرح رفاه خانواده توسط متقاضي به هريك از بستگان ( شامل : پدر, مادر , فرزند , همسر, خواهر يا برادر و با ارائه مدارك لازم ) وجود دارد.

خريد لوازم منزل (كالاي اساسي)

 شرايط و مقررات دريافت تسهيلات 
 ـ افتتاح حساب پس انداز قرض الحسنه نزد شعبه (اولويت با كسانيكه بيش از يك سال سابقه افتتاح حساب دارند)
ـ مبلغ تسهيلات حداكثر 000ر000ر20 ريال و بايستي متناسب با درآمد متقاضي باشد .
ـ سن متقاضي حداقل 18 سال تمام باشد .
ـ نوع عقد،فروش اقساطي و مدت بازپرداخت آن حداكثر 3 سال و به اقساط مساوي ماهيانه (36 قسط) است.
ـ نرخ سود طبق تعرفه بانك در بخش خدمات و بازرگاني مي باشد .  
 مدارك مورد نياز
1ـ اصل و كپي شناسنامه متقاضي و ضامنين ( و در صورت داشتن توضيحات ، كپي از صفحه توضيحات)
2ـ اصل و كپي كارت ملي متقاضي و ضامنين ( متن و ظهر ) .
3ـ اصل و كپي كارت پايان خدمت يا معافيت دائم متقاضي (براي متولدين 1338 و بعد از آن) .
4ـ فيش حقوقي متقاضي با ذكر ميزان حقوق ، مستندات شغلي متقاضي .
5ـ معرفي ضامن/ ضامنين معتبر و مورد قبول بانك.
6ـ اصل و كپي فيش حقوقي و مستندات شغلي ضامنين .
7ـ يك قطعه عكس متقاضي .
8ـ يك برگ فاكتور خريد كالاي توليد داخل ( يخچال ـ فريزرـ اجاق گازـ تلويزيون ـ ضبط صوت ـ ويدئو ـ كامپيوتر ـ ماشين لباسشويي ـ فرش ـ مبلمان ـ چرخ خياطي و .....) بمبلغ 000ر000ر25 ريال
9ـ سه عدد تمبر مالياتي ( از بانك تهيه شود) .
 تذكرات
1- هنگام مراجعه به شعبه ارائه اصل كليه مدارك جهت مطابقت با اصل الزاميست .
2- اعطاي تسهيلات به اشخاصيكه داراي تسهيلات بااقساط سررسيد گذشته ومعوق و يا داراي سابقه چك برگشتي مي باشند متعذر خواهد بود .

با سپرده:
 حساب صندوق پس انداز مسکن:

«تسهيلات تا سقف 180 ميليون ريال جهت خريد، احداث و تكميل طرح سال 86»
*سپرده‌گذاران جديد *سپرده گذاران قديم
شرايط عمومي شرايط عمومي
شرايط اختصاصي شرايط اختصاصي
تمامي متقاضيان دريافت تسهيلات مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر در تهران با شماره تلفن 1830 و در شهرستانها با شماره تلفن 66749001 – 021 ، مركز مشاوره و اطلاع رساني بانك مسكن، تماس گرفته و از آخرين شرايط و ضوابط اعطاي اين تسهيلات مطلع شوند.
*سپرده گذاران جدید:
 شرایط عمومی
تسهيلات تا سقف 180 ميليون ريال جهت خريد، احداث و تكميل طرح سال86
 1-دارندگان انواع حسابهای صندوق پس انداز مسکن از تاریخ شروع اجرای طرح(86.3.1) ،مشروط به گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود ،قادر خواهند بود از تسهیلات با سپرده بانک تا سقف 80 میلیون ریال جهت خرید واحدهای مسکونی با شرایط تعیین شده توسط بانک یا احداث و تکمیل استفاده نمایند.
2-دارندگان انواع حسابهای صندوق پس انداز مسکن از تاریخ شروع اجرای طرح ،مشروط به گذشت حداقل 12 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود ،قادر خواهند بود از تسهیلات با سپرده بانک ،به میزان بیش از 80 میلیون ریال تا سقف 180 میلیون ریال جهت خرید واحد مسکونی با شرایط تعیین شده توسط بانک یا احداث و تکمیل برخوردار گردند.
3-پرداخت تسهیلات بیش از 120 میلیون ریال به روش خرید زمان امکانپذیر نمی باشد.
4-باز پرداخت تسهیلات با توجه به درخواست کتبی گیرنده تسهیلات می تواند به صورت ساده یا ترکیبی (پلکانی و ساده ) تعیین گردد.
5-نرخ سود تسهیلات با توجه به مصوبات شورای پول و اعتبار در بخش مسکن با سپرده در زمان اعطای تسهیلات تعیین می شود.
6-در خصوص احراز توانایی مالی متقاضی در پرداخت اقساط تسهیلات ،صرفا اظهار کتبی درآمدماهیانه ابرازی متقاضی ملاک تصمیم گیری خواهد بود.
7-تاریخ اجرای طرح از 86.3.1 تعیین و مدت اجرای طرح تا پایان سال 1387 می باشد.
8-رعایت ضوابط و شرایط تعیین شده از سوی بانک جهت خرید واحدهای مسکونی غیر نوساز و غیر دست اول توسط متقاضیان الزامی است .
9- در صورتیکه دارندگان حساب های صندوق پس انداز مسکن دارای سابقه استفاده از تسهیلات با سپرده این بانک باشند صرفا پس از گذشت حداقل پنج سال تمام از تاریخ دریافت تسهیلات با سپرده جهت احداث یا .خرید مسکن با نرخ سود تسهیلات با سپرده در بخش مسکن استفاده نمایند
10-مبالغ کمتراز پنجاه هزار ریال در محاسبه متوسط موجودی جهت پرداخت تسهیلات منظور نمی گردد
11- واگذاری امتیاز این حساب به غیر به هر عنوان ولو به صورت وکالت ممنوع می باشد و استفاده از تسهیلات .این حساب مشروط به مباشرت مراجعه مستقیم شخص سپرده گذار خواهد بود
12-متوسط موجودی حساب بر اساس مقررات و شرایط تعیین شده توسط بانک و به ازای کمترین مانده در هر روز مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.
13-دارندگان فعلی حساب های صندوق پس انداز مسکن در صورت لزوم فقط می توانند بستگان نزدیک( پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر، فرزند ،نوه ،پدربزرگ و مادر بزرگ) خود را در .حساب خود شریک نمایند و یا .حساب خود را به آنان انتقال دهند.
14- شرایط استفاده از امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن تابع ضوابط مصوب شورای پول و اعتبار در زمان .استفاده از تسهیلات می باشد.
15-سود پرداختی به حساب صندوق پس انداز مسکن در صورت انصراف دارنده حساب از اخذ تسهیلات و فسخ .حساب بر اساس نرخ سود سپرده گذاری کوتاه مدت و به روش ساده محاسبه خواهد شد
________________________________________
اعطای تسهیلات با سپرده تا سقف 120 میلیون ریال به صورت خرید زمان
یکی از طرح های اعلام شده در سال 83 در قالب حساب پس انداز مسکن " خرید زمان " است ، در این طرح در صورتی که دارندگان حساب های صندوق پس انداز مسکن ، متقاضی اخذ تسهیلات با سپرده از محل امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن خود به میزان بیش تر از شصت میلیون ریال و تا سقف 120 میلیون ریال ، بدون طی نمودن حداقل مدت انتظار اولیه 12 ماهه باشند ، به شرط گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود می توانند از نصف امتیاز تسهیلات خود در طول صرفا یک دوره 6 ماهه منتهی به تاریخ تقاضا یا یک ماه ، قبل از تاریخ تقاضای تسهیلات ، برخوردار گردند.
به عنوان مثال : در صورتیکه متقاضی 240 میلیون ریال را به مدت 6 ماه سپرده نماید می تواند از سقف تسهیلات 120 میلیون ریالی استفاده نماید.
تذکر : در اعطای تسهیلات به روش خرید زمان تا زمان تشکیل پرونده از برداشت وجه از حساب صندوق پس انداز مسکن می بایست خودداری گردد، در غیر این صورت متقاضی با کاهش امتیاز مواجه خواهد بود.
تذکرات مهم :
1 - واحد هایی مشمول اخذ تسهیلات خرید و تکمیل و احداث مسکن بانک می باشند که مشخصات و ضوابط تعیین شده توسط بانک در آنها رعایت شده باشد.
2 - رعایت مشخصات اعلام شده برای واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات بانک با توجه به ضوابط جاری بانک در مقطع اخذ تسهیلات برای تمامی گیرندگان تسهیلات الزامی می باشد.
3- به تمامی سپرده گذاران حساب صندوق پس انداز مسکن جدا توصیه می گردد که قبل از ایجاد هر گونه تعهدی برای خرید واحد مسکونی خاص ، از آخرین مقررات و ضوابط بانک در مورد واحد ها مسکونی که مشمول ضوابط اخذ تسهیلات بانک می باشند اطلاع کافی کسب نموده و سپس نسبت به ایجاد تعهد اقدام نمایند.
تمامي متقاضيان دريافت تسهيلات مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر در تهران با شماره تلفن 1830 و در شهرستانها با شماره تلفن 66749001 – 021 ، مركز مشاوره و اطلاع رساني بانك مسكن، تماس گرفته و از آخرين شرايط و ضوابط اعطاي اين تسهيلات مطلع شوند.
 شرایط اختصاصی سپرده گذاران جدید جهت دریافت
تسهيلات 180 ميليون ريال جهت خريد، احداث و تكميل طرح سال 86
1 ) سپري شدن حداقل مدت انتظار 12 ماه (2 دوره6 ماهه) از زمان افتتاح حساب
2 ) داشتن حداقل متوسط موجودي 26 ميليون ريال در تمامي دوره‌های 6 ماهه
*رعايت حداقل متوسط موجودي 26 ميليون ريال در دوره اول(6ماه اول) و دوره دوم (6 ماه دوم) الزامي است.
3 ) (با رعايت بند 1 و 2) به ازاء هر دوره انتظار (6 ماهه) متوسط موجودي 1 برابر شده و به اندازه مجموع متوسط موجودي‌ها تا سقف 180.000.000 ميليون ريال تسهيلات تعلق خواهد گرفت.
مثالهاي مختلف:
الف–با سپرده‌گذاري 90 ميليون ريال بعد از گذشت 1 سال (2 دوره 6 ماهه) سقف تسهيلات 180 میلیون ريال تعلق خواهد گرفت.
ب –با سپرده‌گذاري 60 ميليون ريال بعد از گذشت 1.5 سال (3 دوره 6 ماهه) سقف تسهيلات 180 میلیون ريال تعلق خواهد گرفت.
ج – با سپرده‌گذاري 30 ميليون ريال بعد از گذشت 3 سال (6 دوره 6 ماهه) سقف تسهيلات 180 میلیون ريال تعلق خواهد گرفت.
د – با سپرده‌گذاري 26 ميليون ريال بعد از گذشت 3.5 سال (7 دوره 6 ماهه) سقف تسهيلات 180 میلیون ريال تعلق خواهد گرفت.
توضيح : چنانچه پس از كسب حداقل متوسط موجودي در دو دوره اول و دوم، در ساير دوره‌ها (دوره سوم به بعد) حداقل متوسط موجودي مورد نياز (26 ميليون ريال) كسب نگردد به يكي از دو روش زير هر كدام كه به نفع مشتري باشد عمل مي‌گردد:
الف – در هر دوره كه حداقل متوسط موجودي در آن رعايت نگرديده باشد، امتياز متعلق به آن دوره در تسهيلات متعلقه منظور و معادل مابه التفاوت موجودي دوره مذكور از متوسط موجودي لازم تعيين شده (در اينجا 26.000.000 ريال) كسر مي‌گردد و جبران سقف های از دست داده شده به هيچ وجه امكان پذير نيست .
مثال :
چنانچه شخصي در دوره‌هاي مختلف امتيازات زير را كسب نموده باشد:
متوسط موجودي در دوره اول 30 ميليون ريال
متوسط موجودي در دوره دوم 64 ميليون ريال
متوسط موجودي دردوره سوم 26 ميليون ريال
متوسط موجودي در دوره چهارم 10 ميليون ريال
متوسط موجودي در دوره پنجم 30 ميليون ريال
متوسط موجودي در دوه ششم 20 ميليون ريال
مجموع متوسط موجودي در 6 دوره= 180 ميليون ريال
ولي باتوجه به اينكه اين شخص در دوره چهارم و دوره ششم حداقل متوسط موجودي 26 ميليون ريال را رعايت ننموده است بنابراين به اندازه مابه التفاوت متوسط موجودي در دوره‌هاي مذكور از 26 ميليون ريال از سقف تسهيلات متعلقه كسر خواهد گرديد:
160.000.000= 10.000.000 – 26.000.000 (دوره چهارم )
6.000.000 = 20.000.000 – 26.000.000 (دوره ششم )
22.000.000= 6.000.000 + 16.000.000 =مجموع تسهیلات از دست داده شده
158.000.000 = 22.000.000 – 180.000.000 = تسهيلات متعلقه
بنابراين به اين شخص 158.000.000ريال تسهيلات تعلق خواهد گرفت.
ب – به ازاي هر دوره كه حداقل متوسط موجودي در آن رعايت نگرديده باشد، به ميزان حداقل متوسط موجودي مورد نياز از سقف تسهيلات تعيين شده كسر و آن دوره حذف و جبران تسهيلات كسر شده صرفا از دوره هفتم به بعد خواهد بود.
تمامي متقاضيان دريافت تسهيلات مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر در تهران با شماره تلفن 1830 و در شهرستانها با شماره تلفن 66749001 – 021 ، مركز مشاوره و اطلاع رساني بانك مسكن، تماس گرفته و از آخرين شرايط و ضوابط اعطاي اين تسهيلات مطلع شوند.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*سپرده گذاران قدیم:
 شرایط عمومی
تسهيلات تا سقف 180 ميليون ريال جهت خريد، احداث و تكميل طرح سال 86
1-دارندگان انواع حسابهای صندوق پس انداز مسکن از تاریخ شروع اجرای طرح(86.3.1) ،مشروط به گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود ،قادر خواهند بود از تسهیلات با سپرده بانک تا سقف 80 میلیون ریال جهت خرید واحدهای مسکونی با شرایط تعیین شده توسط بانک یا احداث و تکمیل استفاده نمایند.
2-دارندگان انواع حسابهای صندوق پس انداز مسکن از تاریخ شروع اجرای طرح ،مشروط به گذشت حداقل 12 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود ،قادر خواهند بود از تسهیلات با سپرده بانک ،به میزان بیش از 80 میلیون ریال تا سقف 180 میلیون ریال جهت خرید واحد مسکونی با شرایط تعیین شده توسط بانک یا احداث و تکمیل برخوردار گردند.
3-پرداخت تسهیلات بیش از 120 میلیون ریال به روش خرید زمان امکانپذیر نمی باشد.
4-باز پرداخت تسهیلات با توجه به درخواست کتبی گیرنده تسهیلات می تواند به صورت ساده یا ترکیبی (پلکانی و ساده ) تعیین گردد.
5-نرخ سود تسهیلات با توجه به مصوبات شورای پول و اعتبار در بخش مسکن با سپرده در زمان اعطای تسهیلات تعیین می شود.
6-در خصوص احراز توانایی مالی متقاضی در پرداخت اقساط تسهیلات ،صرفا اظهار کتبی درآمدماهیانه ابرازی متقاضی ملاک تصمیم گیری خواهد بود.
7-تاریخ اجرای طرح از 86.3.1 تعیین و مدت اجرای طرح تا پایان سال 1387 می باشد.
8-رعایت ضوابط و شرایط تعیین شده از سوی بانک جهت خرید واحدهای مسکونی غیر نوساز و غیر دست اول توسط متقاضیان الزامی است .
9- در صورتیکه دارندگان حساب های صندوق پس انداز مسکن دارای سابقه استفاده از تسهیلات با سپرده این بانک باشند صرفا پس از گذشت حداقل پنج سال تمام از تاریخ دریافت تسهیلات با سپرده جهت احداث یا .خرید مسکن با نرخ سود تسهیلات با سپرده در بخش مسکن استفاده نمایند
10-مبالغ کمتراز پنجاه هزار ریال در محاسبه متوسط موجودی جهت پرداخت تسهیلات منظور نمی گردد
11- واگذاری امتیاز این حساب به غیر به هر عنوان ولو به صورت وکالت ممنوع می باشد و استفاده از تسهیلات .این حساب مشروط به مباشرت مراجعه مستقیم شخص سپرده گذار خواهد بود
12-متوسط موجودی حساب بر اساس مقررات و شرایط تعیین شده توسط بانک و به ازای کمترین مانده در هر روز مورد محاسبه قرار خواهد گرفت.
13-دارندگان فعلی حساب های صندوق پس انداز مسکن در صورت لزوم فقط می توانند بستگان نزدیک( پدر، مادر، همسر، خواهر و برادر، فرزند ،نوه ،پدربزرگ و مادر بزرگ) خود را در .حساب خود شریک نمایند و یا .حساب خود را به آنان انتقال دهند.
14- شرایط استفاده از امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن تابع ضوابط مصوب شورای پول و اعتبار در زمان .استفاده از تسهیلات می باشد.
15-سود پرداختی به حساب صندوق پس انداز مسکن در صورت انصراف دارنده حساب از اخذ تسهیلات و فسخ .حساب بر اساس نرخ سود سپرده گذاری کوتاه مدت و به روش ساده محاسبه خواهد شد
________________________________________
اعطای تسهیلات با سپرده تا سقف 120 میلیون ریال به صورت خرید زمان
یکی از طرح های اعلام شده در سال 83 در قالب حساب پس انداز مسکن " خرید زمان " است ، در این طرح در صورتی که دارندگان حساب های صندوق پس انداز مسکن ، متقاضی اخذ تسهیلات با سپرده از محل امتیاز حساب صندوق پس انداز مسکن خود به میزان بیش تر از شصت میلیون ریال و تا سقف 120 میلیون ریال ، بدون طی نمودن حداقل مدت انتظار اولیه 12 ماهه باشند ، به شرط گذشت حداقل 6 ماه از تاریخ افتتاح حساب خود می توانند از نصف امتیاز تسهیلات خود در طول صرفا یک دوره 6 ماهه منتهی به تاریخ تقاضا یا یک ماه ، قبل از تاریخ تقاضای تسهیلات ، برخوردار گردند.
به عنوان مثال : در صورتیکه متقاضی 240 میلیون ریال را به مدت 6 ماه سپرده نماید می تواند از سقف تسهیلات 120 میلیون ریالی استفاده نماید.
تذکر : در اعطای تسهیلات به روش خرید زمان تا زمان تشکیل پرونده از برداشت وجه از حساب صندوق پس انداز مسکن می بایست خودداری گردد، در غیر این صورت متقاضی با کاهش امتیاز مواجه خواهد بود.
تذکرات مهم :
1 - واحد هایی مشمول اخذ تسهیلات خرید و تکمیل و احداث مسکن بانک می باشند که مشخصات و ضوابط تعیین شده توسط بانک در آنها رعایت شده باشد.
2 - رعایت مشخصات اعلام شده برای واحدهای مسکونی مشمول تسهیلات بانک با توجه به ضوابط جاری بانک در مقطع اخذ تسهیلات برای تمامی گیرندگان تسهیلات الزامی می باشد.
3- به تمامی سپرده گذاران حساب صندوق پس انداز مسکن جدا توصیه می گردد که قبل از ایجاد هر گونه تعهدی برای خرید واحد مسکونی خاص ، از آخرین مقررات و ضوابط بانک در مورد واحد ها مسکونی که مشمول ضوابط اخذ تسهیلات بانک می باشند اطلاع کافی کسب نموده و سپس نسبت به ایجاد تعهد اقدام نمایند.
تمامي متقاضيان دريافت تسهيلات مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر در تهران با شماره تلفن 1830 و در شهرستانها با شماره تلفن 66749001 – 021 ، مركز مشاوره و اطلاع رساني بانك مسكن، تماس گرفته و از آخرين شرايط و ضوابط اعطاي اين تسهيلات مطلع شوند.
 شرایط اختصاصی سپرده گذاران قدیم جهت دریافت
 تسهيلات 180 ميليون ريال جهت خريد، احداث و تكميل طرح سال 86
1 – رعايت حداقل متوسط موجودي 26 ميليون ريال در تمامي دوره‌‌ها(هر دوره 6 ماه می باشد) و سپري شدن حداقل 1 سال از زمان افتتاح حساب:
سپرده گذاران محترمي كه شرط فوق را رعايت نموده باشند مشمول استفاده از تسهيلات 180 ميليون ريال (طرح سال 86) خواهند شد.
2 – عدم رعايت حداقل متوسط موجودي 26 ميليون ريال در دوره‌هاي اول ودوم.
در صورتي كه سپرده‌گذاري در دوره‌هاي اول (6 ماه اول) و دوره دوم (6 ماه دوم) حداقل متوسط موجودي 26 ميليون ريال را رعايت ننموده باشد مشمول استفاده از تسهيلات طرح سال 86 (180 ميليون ريال) نبوده و مي‌بايستي باتوجه به مدت انتظار و متوسط موجودي خود از ساير تسهيلات اين بانك به شرح جدول ذيل استفاده نمايد.
تذکر:
قابل توجه آن دسته از سپرده گذاراني كه قبل از تاريخ 86.3.1 نسبت به افتتاح حساب اقدام نموده‌اند و متوسط موجودي يك يا چند دوره سپرده گذاريشان كمتر از حداقل متوسط موجودي لازم تعيين شده جهت استفاده از سقف‌هاي تسهيلاتي جديد (بيش از 120 ميليون ريال و حداكثر 180 ميليون ريال) مي‌باشد، مي‌توانند با افتتاح يك حساب صندوق پس‌انداز مسكن جديد و تجميع امتياز تسهيلاتي مربوط به حساب جديد و حساب قبلي خود مشروط به رعايت نكات ذيل از سقفهاي تسهيلاتي جديد استفاده نمايند:
1 – تجميع حسابها صرفا جهت استفاده از سقف‌هاي تسهيلاتي (بيش از 120 ميليون ريال و حداكثر 180 ميليون ريال) امكانپذير مي‌باشد.
2 – تجميع حسابها صرفا براي حسابهايي كه حداقل تاريخ افتتاح يكي از حسابها قبل از تاريخ اجراي طرح باشد امكانپذير مي‌باشد.
3 – از تاريخ افتتاح يكي از حسابها حداقل 12 ماه بايد گذشته باشد.
4 – رعايت شرايط و ضوابط صندوق پس‌انداز مسكن مربوط به سقف‌هاي تسهيلاتي تعيين شده ، از جمله حداقل مدت انتظار، حداقل متوسط موجودي در هر دوره به طور جداگانه و ... در هر يك از حسابها به طور جداگانه الزامي مي‌باشد.
تمامي متقاضيان دريافت تسهيلات مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر در تهران با شماره تلفن 1830 و در شهرستانها با شماره تلفن 66749001 – 021 ، مركز مشاوره و اطلاع رساني بانك مسكن، تماس گرفته و از آخرين شرايط و ضوابط اعطاي اين تسهيلات مطلع شوند.
 
مدارك‌ لازم‌ براي‌ پرداخت‌ تسهيلات‌ وديعه‌ مسكن:
1- كليه‌ مدارك‌ لازم‌ براي‌ پرداخت‌ تسهيلات‌ قرض‌الحسنه‌ ازدواج‌ 
2- اصل‌ و كپي‌ اجاره‌ نامه‌ رسمي‌ يا عادي‌ معتبر توضيح‌ اينكه‌ از تاريخ‌ انعقاد اجاره‌ نامه‌ رسمي‌ يا عادي‌ نبايد بيش‌ از 3 ماه‌ گذشته‌ باشد
3 - يك‌ برگ‌ از قبوض‌ برق‌، گاز، آب‌ ملك‌ مورد اجاره‌

با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه موسسه مالی و اعتباری قوامین با سپرده گذاری یا میانگین سازی در حساب جاری نزد موسسه (حواله-دفترچه ای)  پس از گذشت 6 ماه به میزان یک برابر میانگین حساب فرد از مزایای وام قرض الحسنه با بازپرداخت 12 ماهه تعلق می گیرد.

- با ازای هرماه سپرده گذاری یا میانگین سازی بیشتر 3 ماه به طول زمان بازپرداخت اضافه خواهد شد و حداکثر مدت وام قرض الحسنه 4% نسبت به مانده ابتدای هر سال محاسبه می گردد.

مشترياني که نزد شعب موسسه مالی و اعتباری سینا داراي سپرده بلند مدت مي باشند ، با اعتبار سنجي لازم مي توانند از اين تسهيلات درقالب يكي از عقود مشاركتي و حداکثر تا سقف80% مبلغ اصل سپرده استفاده نمايند .

شرايط تسهيلات : 
• سپرده بلند مدت تاپايان مدت مشاركت مسدود و اصل برگ سپرده نزد شعبه نگهداري مي گردد.
• مدت مشاركت مي بايست قبل از سررسيد سپرده سرمايه گذاري بوده و درصورت تمديد سپرده ، مدت مشاركت نيزقابل افزايش ميباشد و ميبايست قبل از سررسيد سپرده باشد .
صفحه1 از6

بانک نمونه در خدمات

اقتصاد مقاومتی

ارسال سریع نظرات

ایمیل:
موضوع:
پیام:
کلمه "بانک نمونه" چند نقطه دارد؟

ورود به سایت

333     porssh

alvend     6666

بانک نمونه